Pozostało dni do spotkania

Szukasz inwestora dla internetowego startupa? Znajdziesz go w Poznaniu na Targach DEMOCAMP!

Szukasz inwestora dla internetowego startupa? Znajdziesz go w Poznaniu na Targach DEMOCAMP!

Już 20 listopada br. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędą się pierwsze Ogólnopolskie Targi Startupów, Funduszy Inwestycyjnych i Inkubatorów Przedsiębiorczości DEMOCAMP. Podczas Targów uczestnicy dowiedzą się m.in. jak jak działają instytucje finansujące oraz poznają jedne z najciekawszych internetowych start-upów powstałych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Na Targach spotkają się młode polskie przedsiębiorstwa z branży internetowej oraz instytucje zainteresowane Targi startupówwspomaganiem ich rozwoju – fundusze inwestycyjne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy doradcze i branżowe media. Organizatorom zależy, aby Targi stały się kolejnym etapem w tworzeniu platformy współpracy i nawiązywania kontaktów biznesowych między różnymi graczami rynku internetowego.

Najważniejszym elementem Targów będą prezentacje Startupów dotyczące modeli biznesowych i idei przedsięwzięć. Prezentacje będą komentowane na bieżąco przez komentatorów, wśród których znajdą się przedstawiciele blogosfery, agencji interaktywnych i mediów. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, uczestnicy Targów zagłosują na ich zdaniem najciekawszy projekt. Krzysztof Kowalczyk (UBIK Business Consulting), organizator Targów, zauważa: „Głównym celem Targów jest zmniejszenie bariery między młodymi przedsiębiorcami, a funduszami inwestycyjnymi. Liczymy, że prezentacje start-upów udowodnią, że nadal powstają interesujące serwisy czy aplikacje, a fundusze inwestycyjne dostrzegą jak duży tkwi w nich potencjał.”

Dlaczego w Polsce tak mało start-upów decyduje się na rozpoczęcie współpracy z funduszami inwestycyjnymi? Odpowiedź jest prosta – najczęściej ich twórcy nie wiedzą jak się do tego zabrać lub boja się kradzieży pomysłu i utraty niezależności. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Adam Zygadlewicz (netguru), organizator Targów, mówi: „Chcemy pokazać startupom, że nie mają się czego bać. Fundusze chcą z nimi współpracować opierając się na partnerskich relacjach”. Na potwierdzenie tych słów fundusze inwestycyjne w czasie swoich prezentacji nie tylko przedstawią swoje osiągnięcia, ale także odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników.

Stworzyłeś interesujący startup?  Jesteś ciekaw aktualnych trendów panujących w branży IT? Wspierasz młodych przedsiębiorców i chciałbyś zaprezentować swoją ofertę innym? Koniecznie weź udział w Targach DEMOCAMP.

Więcej informacji na:  www.democamp.pl

Organizatorami Targów DEMOCAMP są firmy Netguru oraz UBIK Business Consulting, doświadczeni twórcy spotkań dedykowanych branży IT, m.in. Barcamp Poznań i Aula Polska.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, inne Dodaj komentarz

Jeden Komentarz

 1. Opublikowano 23 listopada 2008 at 17:03 | Permalink

  Opis democampu (subiektywny) i prezentacja startupów na blogu:
  http://blogmaripoza.blogspot.com/2008/11/kto-zdobedzie-rynek-i-uzyska-sukces.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

 • Newsletter

  Zapisz się na nasz newsletteraby otrzymywać najnowsze
  informacje na temat działań Fundacji Netcamp.
  * = required field
 • Mecenat

 • Partner Spotkania


 • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa

 • Praca IT w Szczecinie


  Praca IT w Szczecinie


 • Co się dzieje w #SzczecinIT