Pozostało dni do spotkania

Bitcoin – znak nowych czasów czy element starego porządku

Autor < Tomasz Młoduchowski >
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
W ciągu 3 lat rynek Bitcoinów przekroczył 8 mld. zł i zainspirował globalną anonimową sieć Web of Trust, serwisy sprzedaży towarów bez ograniczeń prawnych czy systemy ekspresowego przesyłu pieniądza. Prezentacja odpowie na pytanie Quo Vadis Bitcoin - przedstawiając jego społeczność i kierunki rozwoju.


Prelegent

 

Tomasz Młoduchowski, po przerwanych studiach fizyki obliczeniowej i technologii superkomputerowych na MIT, dołączył do grona przedsiębiorców poprzez swoje zaangażowanie w serwis społecznościowy Grono.NET, kierując działem R&D, projektując architekturę i nadzorując skalowalość w czasie gdy serwis przekraczał swój pierwszy milion użytkowników.

Od tego czasu przekłada swoje zainteresowania badaniami naukowymi i „big data” aby rozwiązywać rozmaite problemy przemysłowe i społeczne, od wykorzystania algorytmów sztucznej inteligencji do problemu sortowania owoców, przez zrewolucjonizowanie procedur kalibracji wojskowych symulatorów lotów, dostarczanie kompletnego środowiska szacowania ryzyka utraty zdrowia u szwajcarów w podeszłym wieku, do telewizji internetowych i „wojen kanapowych”.

W ostatnich latach zdecydował się na większe zaangażowanie w projekty społeczne i NGO, jest absolwentem programu uniwersyteckiego Fundacji Clintona (CGIU) z projektem rozwijania skalowalnego technicznego rozwiązania monitoringu gospodarczego działalności przestępczej.

Aktualnie zasiada w zarządzie polskiej spółki outsourcingowego projektowania elektroniki i oprogramowania wbudowanego, koncentrującej się na klientach o podwyższonych wymaganiach bezpieczeństwa (NATO/UE), zarządzie brytyjskiej spółki analiz finansowych dostarczającej usługi konsultingowe i analizy historyczne w kontekście globalizacji i niestabilnych gospodarek, komisji rewizyjnej stowarzyszenia Hackerspace Warszawski, miejsca dla myślicieli i majsterkowiczów przeznaczonego do wspólnej pracy i zabawy.

W wolnym czasie jest fanem historii i turystyki przemysłu, penetruje i zwiedza pozostałości epoki przemysłowej, jest zwolennikiem dobrej literatury science-fiction i kontaktu z dziką przyrodą.

Wideo

 

Ten wpis umieszczono w kategorii 6. urodziny Netcampa o druku 3D, Bitcoinie i mobile Internet of Things, Ostatnie spotkanie, Spotkania i otagowano jako , Dodaj komentarz

Jeden Komentarz

 1. kuba
  Opublikowano 16 grudnia 2013 at 04:16 | Permalink

  W wiadomościach ostrzegali przed bitcoinami a konkretnie ostrzeżenie z Chin by w to pieniędzy nie wkładać bo będą narażone na zhakowanie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

 • Newsletter

  Zapisz się na nasz newsletteraby otrzymywać najnowsze
  informacje na temat działań Fundacji Netcamp.
  * = required field
 • Mecenat

 • Partner Spotkania


 • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa

 • Praca IT w Szczecinie


  Praca IT w Szczecinie


 • Co się dzieje w #SzczecinIT