Pozostało dni do spotkania

Czerwcowy Netcamp o wearable computing – Google Glass, Smartwatche, Oculus Rift

Już w czwartek 26 czerwca o godz. 18 na ostatnie przed wakacjami inspirujące spotkanie Netcamp w Szczecinie. Pokażemy jak Google Glass zmieni sposób tworzenia aplikacji mobilnych. Opowiemy też jak przygotować swój biznes na rewolucję wearable computing.

Rejestracja na Spotkanie Netcamp

1. Google Glass – kolejna rewolucja w tworzeniu aplikacji mobilnych – Jacek Kmiecik

Prezentacja ma na celu przedstawienie Google Glass – gadżetu, który niebawem pojawi się w sprzedaży detalicznej i otworzy nowe możliwości przed użytkownikami. Jednocześnie twórcy oprogramowania na platformy mobilne staną przed nowymi wyzwaniami związanymi m.in. z projektowaniem interfejsów i sposobie interakcji z urządzeniem. Podczas prezentacji zostaną także omówione podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem natywnych aplikacji na Google Glass oraz framework’a Mirror API.

2. Czy wearable car jest wizją przyszłości? – Daniel Sokołowski, REC Global

Czy samochód może być wearable? Czym tak naprawdę będzie Automotive-Human-Machine-Interface? Kiedy rozszerzona rzeczywistość zastąpi człowieka? Czy autonomiczne samochody połączą się w grid i jakie to ma konsekwencje? Jak rozwijać się będą systemy nawigacji kolejnej generacji? Prezentacja pokaże najnowsze trendy w branży Automotive i projekty realizowane w REC-Global.

3. Zmysły rozszerzone – Jak wearable computing zmienia świat – Paweł Surgiel, VIZAO

Mówi się, że „the next big thing” leży gdzieś pomiędzy wearable tech a upowszechnieniem koncepcji Internetu rzeczy. A połączenie tych 2 nurtów ma stanowić kolejny przełom technologiczny, gdzie zostanie zatarta granica między człowiekiem a technologią. Już teraz do naszego życia pukają inteligentne okulary, zegarki, opaski. Telefony monitorują naszą aktywność na każdym kroku.  Jak przygotować swój biznes lub karierę do tej rzekomej rewolucji? Gdzie szukać wzorców i inspiracji? Czy pisarze sci-fi mieli rację, ostrzegając, że im więcej w nas maszyny, tym mniej człowieka.

Spotkanie Netcamp odbędzie się w klubie Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Głównym sponsorem spotkania jest firma REC Global a mecenasem jest Miasto Szczecin. Po prezentacjach zapraszamy na branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. Jeżeli chcesz wziąć udział w spotkaniu Netcamp zarejestruj się już dziś . Planujemy też transmisję online na naszym kanale YouTube :) Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto również dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Zapisz się już dziś i zaproś swoich znajomych!

Ten wpis umieszczono w kategorii agenda, Aktualności i otagowano jako , , , Dodaj komentarz

2 Komentarze

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()