Pozostało dni do spotkania

Informatyka w Szczecinie – bezpłatne studia niestacjonarne

Od tego roku akademickiego Akademia Morska w Szczecinie uruchomiła studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) na kierunku Informatyka. W ramach uzyskanego wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego aż 32 studentów studiów niestacjonarnych będzie mogła studiować bezpłatnie. Zostanie zakupiona też specjalistyczna literatura do biblioteki uczelnianej oraz sprzęt i oprogramowanie do nowych laboratoriów komputerowych.

Dzięki temu studenci będą mieli zdalny dostęp do zasobów aplikacji wykorzystywanych na zajęciach w ramach 24-godzinnego wirtualnego laboratorium działającego w oparciu o technologię usług terminalowych. Dodatkowo będą udostępnione bezpłatne kursy IT Academy Advanced w języku polskim i angielskim związane ze współczesnymi technologiami informatycznymi. Będzie też możliwość uzyskania płatnego 5700 zł brutto trzymiesięcznego stażu odbywanego u potencjalnych pracodawców.

Dla studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych, którzy obawiają się przedmiotów ścisłych, zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki. Ponadto Akademia Morska w Szczecinie jako jedyna uczelnia w regionie ma szansę uzyskać stypendia zamawiane dla wybranych studentów studiów stacjonarnych na kierunku Informatyka w kwocie 1000 zł. Wszystkie wymienione działania możliwe są dzięki środkom finansowym pozyskanym z Unii Europejskiej. Więcej informacji na stronie informatyka.am.szczecin.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, newsy i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa