Pozostało dni do spotkania

Bezpłatne szkolenia SCRUM

Właśnie ruszyła rekrutacji na certyfikowane szkolenia SCRUM.  W dniu 18.10 SPNT rozpocznie realizację projektu z zakresu realizacji pakietu szkoleń dotyczących najlepszej stosowanej metodyki zarządzania projektami informatycznymi SCRUM.

Elastyczna metodyka zarządzania SCRUM jest wzorowana na najlepszych praktykach i standardach.  Pozwala uzyskać całkowitą kontrolę nad kierunkiem i zakresem prac projektu informatycznego. Używana jest w skomplikowanych projektach, w których nie można przewidzieć wszystkiego, co może się przydarzyć lub w przypadku przedsięwzięć o wysokim stopniu innowacyjności. Oddaje ona dokładnie to, co robimy, gdy zostajemy przyparci do muru.

W ramach projekt prowadzone są dwa szkolenia:

 1. Certified Scrum Master (CSM) wraz z procesem certyfikacji. Szkolenie skierowane do informatyków pełniących rolę liderów zespołów programistycznych. Umiejętności nabyte podczas tego szkolenia pozwolą efektywnie i wydajnie pracować w zespole. Stosowanie zestawu metod SCRUM umożliwia usuwanie barier między klientem a zespołem projektowym. Daje sposobność doskonalenia własnej praktyki inżynierskiej za pomocą narzędzi stosowanych na całym świecie.
 2. Certified Scrum Product Owner (CSPO) wraz z procesem certyfikacji. Szkolenie skierowane do informatyków pełniących rolę kierowników produktu, kadry menedżerskiej oraz analityków. Product Owner (Właściciel Produktu) odpowiada za kształt produktu poprzez decydowanie o tym jakie funkcjonalności i w jakiej kolejności zostaną zaimplementowane przez zespół. Jest także pośrednikiem pomiędzy zespołem a różnymi, często sprzecznymi interesami klienta oraz użytkownika budowanego oprogramowania.

W ramach projektu każdy uczestnik otrzyma:

 • prestiżowe szkolenie zwiększające szanse awansu zawodowego na wyższych stanowiskach kierowniczych,
 • bezpłatne uczestnictwo w procesie certyfikacji CSM lub CSPO (w zależności od szkolenia),
 • materiały szkoleniowe (w tym podręcznik, prezentacja).

Dla kogo?

Szkolenia SCRUM są skierowane do dorosłych osób pracujących, zamieszkałych w województwie zachodniopomorskim, nie będących osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą.

Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały następujące grupy:

 • kobiety,
 • pracownicy do 30 r.ż.,
 • pracownicy mikro – i małych przedsiębiorstw,
 • pracownicy średniej kadry menadżerskiej,

Szczegółowe kryteria i terminy znajdują się w regulaminie rekrutacji oraz na stronie projektu.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, szkolenia i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

7 Komentarze

 1. Michał
  Opublikowano 21 października 2010 at 11:55 | Permalink

  Tylko dlaczego kryteria doboru uczestników są tak idiotyczne? Szkolenie jest skierowane do osób zatrudionych w FIRMACH – ergo BLStream, Tieto, etc. których stać na wywalenie kasy z własnej kieszeni na scruma. Eliminuje jednak startupy – ludzi często zaczynających od własnej działalności gospodarczej, pracujących w kilkuosobowych zespołach, których na takie szkolenie nie stać i którym by się ono najbardziej przydało. W końcu to metodologia prowadzenia małych zwinnych projektów z dużą dynamiką zmian?

  Dobre intencje tylko wykonanie… jak zwykle.

 2. Opublikowano 23 października 2010 at 22:43 | Permalink

  @michał
  No, niestety, właśnie zabrałem się za wypełnianie, kiedy zorientowałem się że prowadząc działalność gospodarczą nie spełniam warunków :-(

 3. Maciek
  Opublikowano 23 października 2010 at 23:43 | Permalink

  jezeli prowadzicie jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza, to wystarczy ze macie tez inna umowe cywilnoprawna na podstawie ktorej mozecie sie zglosic na szkolenia

 4. Opublikowano 27 października 2010 at 16:52 | Permalink

  Fajnie, tylko nie wiadomo kto konkretnie prowadzi, jaki jest program itp. Prawdopodobnie szkolenie dla zbieraczy papierków.

  • Opublikowano 29 października 2010 at 12:22 | Permalink

   Grzegorz to jest 2 dniowe certyfikowane szkolenie po ktorym zdajesz egzamin i dostajesz miedzynarodowy certyfiak Scrum Alliance

 5. Opublikowano 29 października 2010 at 19:11 | Permalink

  No dobra certyfikat. Ale czy będzie to sama teoria, czy będą nauczać używania jakiś konkretnych narzędzi? Czy będzie prowadził ktoś kto tego na co dzień używa czy ktoś tylko z wiedzą teoretyczną? Ja bym nawet chętnie zapłacił za dobre szkolenie, ale muszę wiedzieć czy jest coś warte.

  • Opublikowano 29 października 2010 at 20:46 | Permalink

   Zadzwoń do SPNT to ci odpowiedzą na wszystkie pytania.

Jeden Trackback

 1. […] This post was mentioned on Twitter by Grzegorz Gierlik, Maciek Jankowski. Maciek Jankowski said: #barcamp #szczecin Bezpłatne szkolenia SCRUM: Właśnie ruszyła rekrutacji na certyfikowane szkolenia SCRUM.  W dniu… http://bit.ly/d64I6v […]

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

 • 100 programistów dla Szczecina

 • Praca IT w Szczecinie

 • Główny Partner

 • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa

 • 2 days ago
  Są praktyki w https://t.co/aeEjbZLRfF! 😃Zapraszamy studentów i nie-studentów do 30 roku życia na płatne praktyki wakacyjne. ▶️ https://t.co/0z7h7lD2LF #Szczecin #SzczecinIT https://t.co/RzCLnFEWeh home_pl photo