Pozostało dni do spotkania

Core – Magazyn dla programistów i testerów

Właśnie ukazał się trzeci numer magazynu C0re, pierwszego w Polsce, bezpłatnego magazynu dla ekspertów z obszaru IT zajmujących się zagadnieniami jakości i inżynierii oprogramowania. Cele magazynu jest stworzenie aktywnej platformy służącej do wymiany wiedzy z obszaru jakości i inżynierii oprogramowania oraz aktywizacja środowiska osób zawodowo zajmujących się jakością lub projektami.

Magazyn c0re ukazuje się też w angielskiej wersji językowej, skierowanej dla międzynarodowego grona odbiorców. W kwartalniku znajdziemy publikacje polskich i zagranicznych specjalistów umieszczone w czterech podstawowych sekcjach:

  • Inżynieria oprogramowania – tematy związane z poszczególnymi aspektami inżynierii oprogramowania: zbieraniem i analizą wymagań, projektowaniem aplikacji, cyklem i metodami wytwarzania oprogramowania, zarządzaniem zmianą, zarządzaniem konfiguracją, etc.
  • Testowanie oprogramowania – praktyczne aspekty związane z testowaniem oprogramowania – techniki, metody, narzędzia QA.
  • Jakość w projekcie – czyli zapewnienie i kontrola jakości na poziomie procesów występujących w projekcie IT.
  • Zarządzanie – dla osób zajmujących się koordynacją projektów testowych, kierowników projektów, liderów procesów.

Koncepcja darmowego magazynu skupionego wokół tematyki jakościowej pojawiła się jako prosty wniosek z obserwacji polskiego środowiska testerskiego. Mamy wielu doskonałych specjalistów w obszarze testowania czy szeroko pojętego QA. Mamy kompetencje w zarządzaniu procesami i zarządzaniu jakością – pracownicy z Polski są doceniani na całym świecie. Wielu – poza działalnością ściśle zawodową – angażuje się w dodatkowe prace na rzecz jakości: publikacje, tworzenie blogów, aktywne dyskusje na forach, uczestnictwo w konferencjach branżowych.

Jednak wszystko to gdzieś ginie, brak jest wspólnej „platformy” wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy. Informacje i wiedza są rozproszone po różnych serwisach, czasem w ogóle nie udostępniane. Dlaczego zatem nie stworzyć narzędzia do wymiany doświadczeń i informacji, by ludzie zajmujący się tematem jakości mogli dzielić się nimi w jednym miejscu? Dlaczego nie zachęcić naszego, polskiego środowiska do dzielenia się wiedzą – i tym samym przyczyniania się do doskonalenia jakości ? Dlaczego nie pomóc ludziom dopiero rozpoczynającym pracę w QA zdobyć wiedzę i uczyć się od najlepszych specjalistów?

Na bazie powyższych pytań opracowano koncepcję c0re – magazynu tworzonego przez specjalistów dla specjalistów. Aktualny numer Magazynu można pobrać ze strony www.coremag.eu

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, newsy i otagowano jako , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa