Pozostało dni do spotkania

Ruszyła rejestracja na pierwszy polsko-niemiecki Startup Weekend

Fundacja Netcamp i Startup Foundation zapraszają na pierwszy polsko – niemiecki Startup Weekend, który odbędzie się 28-30 października w Szczecinie. Wydarzenie to zgromadzi młodych przedsiębiorców i specjalistów IT, którzy przy wsparciu międzynarodowych mentorów będą tworzyć innowacyjne projekty internetowe.

Startup Weekend  to 3-dniowe warsztaty dla osób  zainteresowanych stworzeniem  e-biznesu w oparciu  o  innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Celem tych 54-godzinnych warsztatów  jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów – programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. David Noël z Soundcloud, Paweł Chudziński z Point Nine Capital, James Digby z Idea72/Rockstart Accelerator czy Alex Farcet ze Startupbootcamp.

Właśnie ruszyła rejestracja na Startup Weekend Szczecin, do końca września można kupić bilety z dużą zniżką na stronie  http://www.startupweekend.pl. Przewidujemy około 100 uczestników głównie z Polski i Niemiec – programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro i Startupbootcamp.

Zwycięzcy Startup Weekend pojadą na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy będą pracować w zespołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Przez cały czas mogą konsultować się z mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , Dodaj komentarz

2 Komentarze

  1. pySilver
    Opublikowano 5 września 2011 at 19:48 | Permalink

    Mam pytanie. W jakiej formie beda robione prezentacje wykonanej pracy zespołów? Czy sa to prezentacje UI, wczesne demo aplikacji? Rozumiem ze format jest, prawie ze, dowolny – glownym jego zadaniem jest pokazanie postepu pracy nad projektem. Jednak chcialbym wiedziec czego oczekuja jury i inny czlakowie eventu od zespolow.

  2. Opublikowano 7 września 2011 at 01:57 | Permalink

    Zwykle na Startup Weekendzie powstaja wczesne prototypy aplikacji a podczas prezentacji oceniana jest idea, postep prac, model biznesowy i szanse na dalszy rozwoj projektu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

  • Programiści dla Szczecina

  • Praca IT w Szczecinie

  • Główny Partner

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa