Pozostało dni do spotkania

Kolejny Netcamp 23 lutego

Fundacja Netcamp zaprasza już w czwartek 23 lutego godzinie 18:00 na kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Prelegenci z Tieto opowiedzą o korzyściach z podnoszenia jakości w IT w formie projektu. Best.net zdradzi efektywne techniki sprzedaży w e-commerce. Teonite zaprezentuje jak na bazie OpenVPN stworzyło komercyjny produkt w chmurze a Paweł Spychalski pokaże jak optymalizować zapytania SQL.

Agenda:

1. Projekt jakość, czyli jak skutecznie podnosić poziom dojrzałości w organizacji – Anna Orecka i Dawid Sebastian, Tieto 

W projektach dla przemysłu obowiązują narzucone standardy, które odciskają się mocno na procesach używanych w firmie. Jak zapanować nad tymi procesami, jak zadowolić klienta, standard i swoje wewnętrzne polityki? Odpowiednie narzędzia, strategia wdrożenia, uczenie się na błędach, kompromisy i szukanie części wspólnych – lista jest długa, a doświadczeniem chętnie się podzielimy. Budowanie procesów w oparciu o międzynarodowe/przemysłowe standardy, narzędzia wspierające modelowanie i tworzenie procesów, techniki wdrożeń wśród pracowników [Agents of Change], doświadczenia po 3-letnim projekcie wdrażania standardu w międzykulturowym  projekcie.

2. Efektywne techniki sprzedaży w e-commerce – Błażej Łukomski. Best.net

Jak zmaksymalizować zyski ze sprzedaży w internecie. Jak zmaksymalizować zyski ze sprzedaży w internecie przez personalizację oferty w sklepie internetowym. Zasady skutecznego korzystania z systemów rabatowych. Będzie też o optymalizowaniu działań sprzedażowych poprzez platformy aukcyjne.

3. Bezpieczeństwo w chmurach, czyli jak i dlaczego stworzyliśmy OMNI – Robert Olejnik, Teonite

W czasach kiedy nagminnie powstają nowe zyliardowe usługi, a startup kojarzy się jedynie z pomysłem na narzędzie w chmurze postanowiliśmy zbudować mocno specyficzny produkt: SSL VPN oraz tzw. managed CA. Pozwoliło nam to na inne spojrzenie na biznes: jak zmieniać firmę usługową na produktową. Prezentacja opowie czego nauczyliśmy podczas tej drogi: o korzystaniu z doświadczeń z wcześniejszych projektów (w tym z pracy w dużej korporacji), ale także nauki na własnych błędach.

4. Optymalizacja zapytań SQL – Paweł Spychalski (Spychalski.info)

MySQL podbił rynek stron internetowych. Dlaczego? Na pewno nie z powodu swojej prostoty, jakości technologicznej, czy oczywistości rozwiązań. Źle traktowany stanie się wąskim gardłem każdego systemu. Na szczęście, optymalizacja zapytań nie jest magią i pamiętając o kilku zasadach można skłonić go do wydajnej pracy.

Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy pizzy. Sponsorem lutowego Netcampa jest firma Best.net specjalizująca się w rozwiązaniach e-commerce. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto również dołączyć do wydarzenia na FacebookuZapisz się już dziś i zaproś swoich znajomych!

Rejestracja 

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, Następne spotkanie i otagowano jako , , , , , , Dodaj komentarz

2 Komentarze

 1. Michal
  Opublikowano 26 lutego 2012 at 21:15 | Permalink

  Rewelacyjna prezentacja Błażeja – prosimy o więcej takich. Pozostałe średnie (tieto, teonite), ale mam ochotę na kontynuację prelekcji o tuningu mysql, bo to co pokazał Dziku to dopiero początek.

  Maciek – czas już zmienić salę – obecna jest za mała. Pomyśl o tym, bo widziałem kobietę w ciąży, która nie znalazła miejsca siedzącego (ja też nie, ale to nie ma znaczenia).

  Pozdrowienia i czekamy na kolejne netcampy.

  • maciek
   Opublikowano 26 lutego 2012 at 21:43 | Permalink

   Cieszmy się że Netcamp się podobał. A co do sali/odpowiedniego lokalu to niestety jest z tym w Szczecinie problem, jak znasz jakies fajne miejsce to daj nam znać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

 • Programiści dla Szczecina

 • Praca IT w Szczecinie

 • Główny Partner

 • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa