Pozostało dni do spotkania

Czy łatwo jest zbudować nowego Googla – czyli jak działają wyszukiwarki internetowe?

Autor < Paweł Spychalski >
12345 (6 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
Wyszukiwarka, niby prosta sprawa: wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki internetu i miliardy dolarów automagicznie pojawiające się na koncie. W tej prezentacji będzie o tym, dlaczego nie jest to takie proste.


Prelegent

Paweł Spychalski, od 10 lat (z lekką górką) zajmuje się tworzeniem rozwiązań internetowych z wykorzystaniem MySQL, PHP i JS [rozwiązania dla biznesu, Dzikie.NET, Omricon Beta, oc-db.org). Pasjonat technologii, programowania i fotografii.

Wideo

Opis spotkania

1. Strategie i wojny patentowe – o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Rafał Malujda

Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych – to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, „patent wars” mają również swój cel ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie jaki jest aktualny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości.

2. Jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w branży IT – Marzena Zasińska-Igła, LSJ

Prezentacja o rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika. Dlaczego wiele firm IT ma problemy z znalezieniem odpowiednich pracowników, jakie błędy popełniamy najczęściej przy rekrutacji. Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu. Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny.

3. Czy łatwo jest zbudować nowego Googla – czyli jak działają wyszukiwarki internetowe? – Paweł Spychalski

Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka, niby prosta sprawa: okienko w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki internetu i miliardy dolarów automagicznie pojawiające się na koncie bankowych. W tej prezentacji będzie o tym, dlaczego nie jest to takie proste.

4. Innowacja – strategiczne podejście do pomysłów – Hubert Dyba, RCIiTT

Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Nie. Okazuje się, że światowi liderzy w swoich branżach do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Ty w swojej działalności również możesz świadomie obrać kurs na innowacje i wyjść na pozycję lidera! Tematyka prezentacji dotyczy innowacji – szybki wgląd w temat, od ogółu do szczegółu. Celem prezentacji ma być zachęcenie do spojrzenia na swoją działalność poprzez pryzmat innowacji, wykorzystanie podejścia Outcome-Driven Innovation do pracy nad innowacjami. Czy program Inteligentny Rozwój oznacza więcej unijnych pieniędzy na innowacje i jakie pomysły będą finansowane?

Ten wpis umieszczono w kategorii Netcamp 18.10.2012 - Wojny patentowe, rekrutacja IT, wyszukiwarki internetowe, innowacje w biznesie, Ostatnie spotkanie, Spotkania Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa