Pozostało dni do spotkania

Startup Weekend w Trójmieście i Poznaniu

W listopadzie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędą się kolejne edycje Startup Weekendów w Trójmieście i Poznaniu. Podczas 54 godzinnych warsztatów powstaną innowacyjne projekty internetowe a zwycięzcy powalczą o cenne nagrody w Gobal Startup Battle. Fundacja Netcamp objęła te wydarzenia patronatem.

W dniach 9-11 listopada w Gdyni oraz 16-18 listopada w Poznaniu spotka się 100 pasjonatów internetu, którzy po stworzeniu kilkuosobowych zespołów poświęcą 54 godziny na przekształcenie pomysłu w prototyp startupu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. Po intensywnych dwóch dniach pracy, w niedzielę, zespoły zaprezentują swoje projekty oraz otrzymają wartościowe informacje zwrotne od jury. Wybrany zostanie również najlepszy projekt Startup Weekendu.

Podczas Startup Weekendu w Poznaniu odbędą się też ciekawe imprezy towarzyszące.  Już 15 listopada pokaz filmu Startup Kids – dokumentu pokazującego histore młodych ludzi pracujących nad realizacją swoich marzeń o własnym biznesie. Następnie odbędą się GDG Poznań BootCamp oraz DateCamp – dwa wydarzenia przygotowane specjalnie dla programistów.

– Formuła Startup Weekendu jest już znana. Uczestnicy spotykają się by w ciągu 54 godzin stworzyć projekty, które mają realną szansę na zdobycie globalnego rynku. Wszystko zależy od tego jak podejdą do tematu. – mówi Michał Olszewski z funduszu LMS Invest, jeden z organizatorów poznańskiego Startup Weekendu. – Dużą korzyścią z udziału w tego rodzaju wydarzeniu jest możliwość poznania wielu osób, które w branży sięgnęły sporo, nawiązania z nimi kontaktu i uczenia się od nich.

Dzięki współpracy uczestników wydarzenia powstają innowacyjne firmy, które swoją działalność prowadzą później  w internecie. Do takiej aktywności potrzebne są jednak środki finansowe, które można pozyskać od instytucji wspierających innowacyjne pomysły lub od inwestorów prywatnych. Statystyki organizatorów pokazują, aż 36 proc. pomysłów powstających na tej imprezie nadal działa po 3 miesiącach, a około 80 proc. uczestników planuje kontynuowanie pracy z zespołem lub projektem, w którym pracował podczas wydarzenia. O dużej popularności Startup Weekendów świadczy również to, że do tej pory na świecie odbyło się 672 spotkań, a planowanych jest kolejnych 313.

– Pierwsza edycja w naszym odczuciu była bardzo udana. Wielu uczestnikom dała wiatr w żagle i zmotywowała do dalszego działania – wyjaśnia Adam Łabędzki z invemax.com, główny organizator Startup Weekend Trójmiasto. – Ponadto nasi uczestnicy świetnie zaprezentowali się na imprezie w Londynie, co cieszy nas jeszcze mocniej. Postaramy się, aby w tym roku było podobnie, a nawet lepiej.

W trakcie Startup Weekend Trójmiasto uczestników wspierać będą mentorzy, będący międzynarodowymi specjalistami i praktykami w dziedzinach IT, marketingu i komunikacji z Polski, Francji, Danii oraz Indii. Mentorami będą przedstawiciele m. in.: Grupy Nokaut S.A., Solwit S.A., UXPin, Whizbrand Group, Fido Intelligence, Goyello, Playsoft, Wirtualnej Polski S.A. czy Meritum Bank ICB S.A.

Przewidziane nagrody to m.in.: wyjazd na Demo Day na Malcie wiosną 2013, wywiad na antenie telewizji ogólnopolskiej oraz szereg bezpłatnych usług i narzędzi: dostęp do infrastruktury AIP BusinessLink, wsparcie Whizbrand Group przy budowaniu strategii marki, wsparcie prawne i bezpłatna formalizacja projektu za granicą od Startupr, narzędzia projektowe UXPin czy praktyczne e-booki wydawnictwa Think Media. Rejestracja na Startup Weekend Trójmiasto trwa do 8 listopada.

Z kolei podczas Startup Weekend w Poznaniu młodych przedsiębiorców wspierać będą między innymi Collette Ballou, Kristopher Asimgil i Marcin Zabielski. Wśród sędziów sami inwestorzy, otwarci na pytania tych, którzy już myślą lub dopiero będą myśleć o pozyskaniu finansowania dla swoich projektów. Zwycięskie zespoły zostaną automatycznie zakwalifikowane do udziału w Global Startup Battle, podczas którego będą mogli jeszcze bardziej dopracować swój pomysł i zmierzyć się z zespołami z innych krajów.

Startup Weekend jest dla każdego kto ma pomysł na firmę, której działanie oparte będzie o nowe technologie. Zarówno ci, którzy mają już konkretny pomysł i chcą go dopracować, jak i Ci, którzy dopiero się przymierzają do własnego biznesu i nie mają jeszcze konkretnego pomysłu na to, czym miałby być ich startup i jakie problemy miałby rozwiązywać. Formularz rejestracyjny, szczegółowy program oraz bieżące informacje na temat wydarzenia w Poznaniu znajdują się na stronie poznan.startupweekend.org.

Obie edycje Startup Weekendów odbędą się w czasie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, dzięki czemu laureaci warsztatów będą mogli zdobyć dodatkowe nagrody podczas Global Startup Battle, w tym wyjazd do Doliny Krzemowej, wyjazd do Rio De Janeiro czy pakiety usług projektowych, prawnych i PR.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Jeden Komentarz

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()