Pozostało dni do spotkania

Zobacz ludzi którzy zmieniają świat na TEDxSzczecinLive

Fundacja Netcamp zaprasza na drugą edycję TEDxSzczecinLive, która odbędzie się już 28 lutego. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć prezentacje z TED2013 w Kalifornii – najbardziej inspirującej konferencji na świecie. Jako prelegenci wystąpią m.in. Elon Musk, prof. Larry Lessig, Amanda Palmer, Danny Hillis czy Stewart Brand.

Tematem konferencji TED2013 jest w tym roku „The Young. The Wise. The Undiscovered” a dzięki TEDxSzczecinLive będzie można zobaczyć 4 sesje tematyczne: Disrupt!, Dream!, Create!, Sustain!. W ramach globalnego poszukiwania talentów połowa z ponad 70 prelegentów została wybrana przez internautów wśród najlepszych wystąpień z castingów które odbyły się w 14 miastach na całym świecie.

Jako organizator inspirujących spotkań IT w Szczecinie chcemy dać uczestnikom TEDxSzczecinLive możliwość zobaczenia na żywo konferencji TED2013 aby zainspirować ich do działania – mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

Wśród prelegentów których będzie można zobaczyć są m.in.:

 • Elon Musk – seryjny przedsiębiorca, współtwórca PayPal. Prezes Tesla Motors oraz SpaceX, który podbija teraz kosmos
 • prof. Larry Lessig – prawnik i aktywista, twórca Creative Commons
 • Amanda Palmer – znana blogerka/piosenkarka, aby wydać płytę zebrała na Kickstarterze 1.2 mln $. Wierzy że muzyka powinna być darmowa.
 • Andrew Mcafee – naukowiec MIT badający wpływ technologii na biznes, twórca koncepcji Enterprise 2.0, współautor “Race Against the Machine”
 • Jack Andraka – nastolatek który stworzył nowy i tani test wykrywający raka
 • Danny Hillis – wynalazca z ponad 100 patentami, pionier macierzy dyskowych i przetwarzania równoległego dla superkomputerów
 • Taylor Wilson – mając 14 lat zbudował reaktor jądrowy w garażu
 • Stewart Brand – legenda i wizjoner w branży technologicznej, pod koniec lat 60 współtworzył podstawy internetu. Autor the Whole Earth CatalogThe WELLGlobal Business Network. Znany z powiedzenia “information wants to be free.”

W związku z planami organizacji w tym roku konferencji TEDxSzczecin 2013 Fundacja Netcamp poszukuje  kreatywnych wolontariuszy do współpracy przy tym inspirującym wydarzeniu. Specjalnie dla nich odbędzie się dodatkowe spotkanie gdzie będą mogli zobaczyć również otwarcie TED2013 z udziałem takich gwiazd jak Bono (lider U2), Robert J. Gordon (guru ekonomii) czy Erik Brynjolfsson (dyrektor MIT Center for Digital Business, twórca koncepcji Long Tail).

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive wymagana jest rejestracja na stronie http://live.tedxszczecin.com. Na podstawie jakości zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które otrzymają zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkie transmitowane wystąpienia będą oczywiście w języku angielskim. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godz. 17:30 w szczecińskim klubie Elefunk. Transmisję z TED2013 organizują również lokalne społeczności TEDx we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję online z konferencji TED, pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące sesje z Kalifornii. W duchu „Ideas worth spreading” TED stworzył program TEDx – lokalnych i niezależnie organizowanych wydarzeń w klimacie TED, które gromadzą razem ludzi aby dzielić się nowymi ideami.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności i otagowano jako , Dodaj komentarz

Jeden Komentarz

  Error thrown

  Call to undefined function ereg()