Pozostało dni do spotkania

Rails Girls Szczecin – bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet

Rails Girls Szczecin to bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania, których uczestniczki przy wsparciu mentorów krok po kroku nauczą się tworzyć aplikacje internetowe.  Ta międzynarodowa inicjatywa narodziła się w 2010 roku w Finlandii, a od tego czasu na całym świecie odbyło się już ponad 140 warsztatów. W Polsce zorganizowano już 7 warsztatów w 4 miastach. Teraz przyszedł czas na szczecińską edycję, która odbędzie się 13-14 czerwca w Technoparku Pomerania.

Ruby on Rails to język programowania, umożliwiający szybkie tworzenie aplikacji internetowych. Uczestniczki warsztatów Rails Girls Szczecin będą wykorzystywać to narzędzie do nauki programowania. Pomogą im w tym mentorzy, specjaliści w dziedzinie IT. W przerwach od nauki zaproszeni goście będą opowiadać o swoich doświadczeniach i sukcesach związanych z pracą w branży informatycznej.

Jest to okazja wejścia w świat nowoczesnych technologii, wypróbowania narzędzi do tworzenia aplikacji internetowych, a także poznania możliwości i perspektyw związanych z pracą w branży informatycznej” – wyjaśnia Marzena Zasińska-Igła, organizatorka szczecińskiej edycji wydarzenia  – To także sposobność do nawiązania ciekawych znajomości i biznesowych kontaktów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja trwa tylko 4 dni: od 26 do 30 maja na stronie www.railsgirls.com/szczecin

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie
  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa