Pozostało dni do spotkania

Galileo Masters – konkurs na geolokalizacyjne startupy

Do końca czerwca trwa konkurs na innowacyjne pomysły wykorzystania nawigacji satelitarnej w polskiej edycji Galileo Masters. Już 8 czerwca odbędzie się w Szczecinie spotkanie informacyjne na temat konkursu. Na wyróżniające się aplikacje związane m.in. z rozrywką, medycyną, bezpieczeństwem w transporcie drogowym lub lotniczym czekają atrakcyjne nagrody. Fundacja Netcamp została patronem konkursu :)

Od 2004 roku do konkursu Galileo Masters zgłoszono łącznie około 2500 pomysłów. Spośród nadesłanych projektów wyłoniono ponad 200 zwycięzców i finalistów. Wiele z tych pomysłów zostało następnie wprowadzonych na rynek przez nowo powstałe firmy. Dotychczas w Polsce odbyły się dwie edycje. Wyniki były bardzo zachęcające i potwierdziły, że organizacja konkursu przyczynia się do międzynarodowej ekspansji polskich osiągnięć w dziedzinie globalnych systemów nawigacyjnych (GNSS, Global Navigation Satellite System).

Do końca czerwca można przesłać na konkurs Galileo Masters swój projekt lub pomysł, który potem zostanie oceniony przez grono ekspertów. W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, zespoły, przedsiębiorstwa, a także placówki naukowe i edukacyjne. Finaliści otrzymają nagrody pieniężne, staże i szkolenia, wirtualne biura i przestrzenie co-workingowe, a także mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji. Warto też pamiętać, że nagroda główna na poziomie ponadregionalnym to 20 000 euro.

Rejestracja i składanie propozycji odbywa się na stronie konkursu www.galileo-masters.eu (w języku angielskim). Przedstawiciele oficjalnego organizatora polskiej edycji konkursu z firmy Blue Dot Solutions przeprowadzą w kilku miastach Polski spotkania informacyjne na temat Galileo Masters. Szczegółowa lista miejsc, gdzie odbędą się spotkania, zostanie wkrótce opublikowana na stronie internetowej edycji krajowej www.galileo-masters.pl/2015.

W zeszłorocznej polskiej edycji konkursu wygrał projekt aplikacji przekonującej użytkowników do większej aktywności w różnych aspektach życia codziennego (www.hyent.co). Bardziej rozrywkowy charakter przedstawiała aplikacja Fields of War, w tej chwili przechodząca ostatnie testy przed wdrożeniem. Ponadto w Galileo Masters w Polsce pojawiły się aplikacje zwiększające bezpieczeństwo na morzu (www.navdec.com) czy w lotnictwie (nagroda specjalna Niemieckiej Agencji Kosmicznej).

W 2014 roku konkurs Galileo Masters odbył się w 26 regionach a pula nagród wyniosła ponad 1 milion euro. Nadesłano wtedy 413 zgłoszeń z prawie 50 krajów. Przyznano siedem nagród specjalnych, finansowanych m.in. przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA, Niemiecką Agencję Kosmiczną DLR, oraz Europejską Agencję Nawigacji Satelitarnej GSA. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu, znajduje się na stronach www.galileo-masters.pl/2015 oraz www.poland.galileo-masters.eu.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

  • Programiści dla Szczecina

  • Praca IT w Szczecinie

  • Główny Partner

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa