Pozostało dni do spotkania

ABSL START-UP CHALLENGE 2018

Do 20 kwietnia trwa nabór do trzeciej edycji ABSL Start-Up Challenge. Celem konkursu, organizowanego przez Związek Liderów Usług Biznesowych, jest promocja innowacyjnych startupów oraz wsparcie w nawiązywaniu współpracy z globalnymi firmami. Partnerem wydarzenia w regionie jest Fundacja Netcamp.

ABSL Start-Up Challenge składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest zebranie i weryfikacja zgłoszeń. Projekty uznane przez jury za najciekawsze, zostaną zaprezentowane podczas regionalnych wydarzeń organizowanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach, Łodzi oraz w Szczecinie. Zwycięzcy eliminacji zmierzą się w finale, który odbędzie się w trakcie zaplanowanej na czerwiec dorocznej ABSL Conference „Poland. The place to grow”. Na konferencji co roku gości ponad tysiąc uczestników, w tym przedstawiciele kierownictwa międzynarodowych korporacji. Startupy wystąpią na scenie głównej, na której wystąpi też wcześniej gość specjalny – Simon Sinek, światowej sławy ekspert w zakresie przywództwa.

Poszukujemy innowacji softwarowych, które zoptymalizują lub nawet zrewolucjonizują rynek nowoczesnych usług. Do konkursu zapraszamy szczególnie start-upy oferujące rozwiązania w zakresie fintech & blockchain, HR, marketingu i komunikacji oraz robotyzacji. Oczywiście rozpatrzymy też wszystkie inne ciekawe  pomysły, mogące znaleźć zastosowanie w naszym sektorze – mówi Łukasz Czajkowski, Head of Membership, Network and Community w ABSL

ABSL Start-Up Challenge jest skierowany do projektów przynajmniej na etapie prototypu. – Dla początkujących startupowców dotarcie do potencjalnych klientów i partnerów biznesowych stanowi duże wyzwanie. Uczestnictwo w ABSL Start-Up Challenge to zatem duże ułatwienie dla świeżo upieczonych przedsiębiorców – stwierdza Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Fundacji Startup Poland.

Nagrodą dla laureatów ABSL Start-Up Challenge jest zaproszenie na Polish Tech Day, odbywający się w ramach London Tech Week 2018. Jest to jedno z największych zagranicznych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, w którym biorą udział przedstawiciele największych światowych firm oraz inwestorzy. ABSL Start-Up Challenge to świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, które mogą zadecydować o przyszłym sukcesie startupów.

Dostrzegamy ogromny potencjał, jaki drzemie we współpracy młodych innowacyjnych firm oraz korporacji międzynarodowych. Połączenie kapitału finansowego, doświadczenia i wiedzy na temat prowadzenia biznesu oraz dynamiki i elastyczności start-upów stwarza nowe możliwości rozwoju obydwu stronom. Chcemy kontynuować współpracę z najlepszymi start-upami, wyłonionymi podczas ABSL Start-Up Challenge. Jesienią tego roku planujemy też zorganizowanie bootcamp, w trakcie którego odbędą się warsztaty połączone z mentoringiem, a także indywidualne spotkania z przedstawicielami naszych firm członkowskich– dodaje Łukasz Czajkowski.

– W Procter & Gamble od lat przykładamy dużą wagę do innowacji, zarówno tworzonych przez własne centra badawczo-rozwojowe, jak i tych realizowanych we współpracy ze start-upami. W tym roku, już po raz trzeci dołączyliśmy w roli partnera głównego do przedsięwzięcia ABSL Start – Up Challenge, które jest dla nas naturalną drogą do znajdowania kolejnych partnerów, z którymi wspólnie będziemy pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami. P&G poszukuje w tym konkursie start-upów tworzących rozwiązania w obszarze innowacji systemowych, produktowych, jak i procesowych. Tym działaniom przyświeca najważniejszy cel, służenie konsumentom oraz poprawianie jakości ich życia – komentuje Małgorzata Mejer, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej P&G w Europie Centralnej

Głównym partnerem projektu jest Procter & Gamble, partnerami zostali też Fundacja Netcamp i Startup Poland. Zgłoszenia do ABSL Start-Up Challenge można wysyłać do 20 kwietnia na stronie www.startupchallenge.pl

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, startup Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa