Wizją Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp jest stworzenie Doliny Krzemowej w Szczecinie. Naszą misją jest wspieranie rozwoju i integracja branży IT w regionie. Dlatego od 2007 r. organizujemy otwarte spotkania przedsiębiorców z branży internetowej, startupów i studentów zainteresowanych nowymi technologiami, którzy co miesiąc integrują się w Szczecinie. Dyskutujemy na temat:
- nowych technologii
- internetu
- open source
- web 2.0
- e-biznesu
- nowych mediów
- marketingu internetowego
Celem Spotkań Netcamp jest integracja branży IT, dyskusja na interesujące tematy i dzielenie się wiedzą. Oferujemy możliwość prezentacji ciekawych projektów, zwłaszcza startupów oraz poznania nad czym pracują firmy internetowe w regionie. Jest to idealna okazja do integracji lokalnej branży oraz networkingu w miłej atmosferze.
Kilka ważnych zasad dotyczących prezentacji na spotkaniach Netcamp:
- 3-4 prezentacje na jednym spotkaniu
- Reguła 10/20/30 czyli 10 slajdów, 20 minut czasu, czcionka min. 30 pt :)
- Planowany czas każdej prezentacji: 20 minut plus 10 minut na pytania
- Pytania i komentarze są wskazane zwłaszcza w czasie prezentacji
- Wszyscy jesteśmy na Ty :) Każdy może być prelegentem jeżeli ma coś ciekawego do przekazania
- Brak „marketingowej gadki” w prezentacjach – tutaj dzielimy się wiedzą i doświadczeniem ;)
- Prelegent MUSI przesłać organizatorom projekt swojej prezentacji co najmniej 3 dni przed spotkaniem – to potwierdzenie jego obecności
- Preferowany format prezentacji – PPT/PDF. Prezentacje zostaną nagrane i będą udostępnione online na co prezentujący wyraża zgodę
- Celem prezentacji jest poszerzanie swojej wiedzy, dzielenie się nią i nabywanie nowych umiejętności
- Po zakończeniu prezentacji zaczynamy część nieoficjalną kontynuując dyskusje w pubie
- Po każdej prezentacji robimy 10 minut przerwy, podczas której uczestnicy korzystają z cateringu, dyskutują z innymi i poznają nowe osoby (networking)
Jako, że spotkania Netcamp mają charakter otwartej konferencji – wszystko da się zrobić tak, aby było jak najlepiej zarówno dla prelegentów jak i dla uczestników.
Chcesz nam pomóc? A może chciałbyś poprowadzić prezentację? Napisz maila na kontakt@netcamp.pl!
Spotkania otrzymały patronat Prezydenta Miasta Szczecina oraz Dziekana Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej.
Dzięki Netcampowi Szczecin został wyróżniony nagrodą InfoStat za wspieranie społeczeństwa informacyjnego przez Komitet Organizacyjno-Programowy obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce w 2008 r.
W roku 2008 współorganizowaliśmy takie imprezy jak:
- Debata „Szczecin jest otwarty na IT” (uczestnicy: IAI-System, TietoEnator, Blstream, SPNT, UM Szczecin)
- InfoTrendy – Szczecińskie Dni Informatyki / konferencja e-commerce 2008 (Szczecin 23-25 kwietnia 2008 r.)
W listopadzie 2008 r. patronowaliśmy oraz prezentowaliśmy się na Tragach startupów Democamp w Poznaniu. Byliśmy też oficjalnym partnerem polskich obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2008.
We współpracy z Polskim Radiem Szczecin uruchomiliśmy też w grudniu 2008 r. Akademię Startupów – cykl wywiadów prezentujący najciekawsze polskie projekty internetowe.
Netcamp we współpracy z Poslą Fundacją Przedsiębiorczości prowadzi Akademię Przedsiębiorczości In ternetowej, czyli cykl bezpłatnych szkoleń biznesowych dla startupów.
W maju 2009 r. byliśmy współorganizatorem Infotrendy 2009 – Szczecińskie Dni Informatyki
W 2009 r. Netcamp otrzymał od Ministerstwa Edukacji Narodowej patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji.
W ramach współpracy z fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości stworzyliśmy projekt StartAIP ułatwiający młodym przedsiębiorcom z branży IT założenie własnej firmy.
Netcamp został partnerem World Usability Day Tour 2009 który miał miejsce w listopadzie 2009.
Jesienią 2009 r. we współpracy z Siecią Aniołów Biznesu Amber ogłosiliśmy konkurs Startup Challenge dla młodych innowacyjnych firm poszukujących inwestora. Jego finał odbył się w połowie listopada 2009 r. podczas Forum Inwestycyjnego Amber, którego byliśmy partnerem
Netcamp jako partner Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2009 koordynował w Polsce międzynarodowy konkurs Global Innovation Tournament organizowany przez Stanford University.
Netcamp był też w 2010 r. partnerem międzynarodowej konferencji dla przedsiębiorców z branży internetowej StartupJam Baltics w Wilnie, Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS organizowanego przez Studenckie Forum BCC oraz projektu Innowatorzy 2010 realizowanego przez Fundację AIP.
Netcamp jest wizytówką Szczecina na mapie polskiej branży internetowej co potwierdza nominacja do prestiżowej nagrody Aulery 2010 za aktywne działanie na rzecz polskiej przedsiębiorczości technologicznej.
W kwietniu 2010 r. zorganizowaliśmy wraz z Wydziałem Informatyki ZUT, Kołem Naukowym .NET oraz firmą Microsoft konferencję dla studentów IT Academic Day.
W kwietniu 2010 r. Netcamp jako krajowy partner Europejskiego Tygodnia E-umiejętności, zorganizował z Polską Fundacją Przedsiębiorczości warsztaty z pozyskiwania środków na innowacyjne projekty z POIG 8.1/8.2.
A w maju 2010 r. Netcamp został partnerem Europejskiego Tygodnia MŚP w ramach którego zorganizowaliśmy specjalne spotkanie dla młodych przedsiębiorców w Szczecinie.
We wrześniu 2010 r. Fundacja Netcamp była partnerem konferencji dla przedsiębiorców i inwestorów Trinity Capital Business Network.
W tym roku nasz projekt spotkań przedsiębiorców branży IT został wyróżniony przez Ministerstwo Gospodarki i będzie reprezentował Polskę w finale konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości 2011
Referencje
„Nieco mniej formalny charakter Netcampa, ułatwia nawiązywanie znajomości, które z prywatnych rozmów w przerwie między prezentacjami, często mają szanse przejść w przyszłości w ciekawe inicjatywy czy projekty, w tym także biznesowe – a to chyba jedna z większych wartości tych spotkań.” Stefan Jurczyk, założyciel home.pl
„Szczeciński Netcamp miałem okazję odwiedzić. To bardzo sympatyczna impreza. Tworzy ją grono kompetentnych zapaleńców. Myślę, że dzięki takim działaniom polski Internet rozwija się w dużym tempie. Popieram.” Jarosław Sobolewski, Dyrektor Generalny IAB Polska
“Duże brawa dla organizatorów za to iż pokazali , że inicjatywa w powiązaniu z dobrymi chęciami może wiele zdziałać” Adam Kaczmarek, zumi.pl, grupa Onet.pl
„Netcamp to nie tylko prezentacje ale przede wszystkim nowe kontakty i ciekawe dyskusje z ludźmi z branży interneowej. Warto brać udział w takich spotkaniach”
Rafał Agnieszczak, prezes Fotka.pl
„Szczeciński Netcamp dzięki profesjonalnemu podejściu organizatorów, dobrej frekwencji oraz atmosferze sprzyjającej ciekawym dyskusjom, zdecydowanie wyróżnia się wśród podobnych imprez” Zbigniew Krzewiński, Speedup Seed Funding Group
Netcamp jest idealnym przykładem dobrej, oddolnej inicjatywy środowiska IT. Dzięki dobrze dobranej tematyce prezetnacji i luźnej atmosferze pozwala pracownikom i firmom z branży nawiązywać kontakty, wymieniać się swoimi doświadczeniami. W chwili obecnej, każda szanująca się instytucja związana z IT w naszym regionie powinna brać w nim udział. Łukasz Marek Sielski Architekt Aplikacji, WAYN.com
Organizatorzy Netcampa:
od listopada 2007 r. Maciej Jankowski
od października 2008 r. Artur Kubiak
Kiedyś pomagali nam też:
od października 2010 r. Michał Smereczyński
od października 2010 r. Anton Smoliński
od listopada 2010 r. Grażyna Najda
listopad 2007 r. – wrzesień 2008 r. Mateusz Mazurek
marzec 2008 r. – październik 2008 r. Mariusz Janczuk