Pozostało dni do spotkania

TEDxSzczecin – Inspirujemy ludzi do działania

TEDxSzczecin to lokalne, niezależnie organizowane wydarzenie w formacie TED. W duchu „Ideas worth spreading” powstał program TEDx, inspirujących wydarzeń które gromadzą razem ludzi aby dzielić się nowymi ideami. Fundacja Netcamp od 2012 r. wspiera organizację wydarzeń TEDx w Szczecinie.

Podczas TEDxSzczecin Mind-blooming mogliście zobaczyć inspirujące wystąpienia naszych lokalnych prelegentów. Aktualnie pracujemy nad wydarzeniem TEDxSzczecin Countdown w temacie zmian klimatu oraz szukamy nowych osób do naszego kreatywnego zespołu. Chcesz dołączyć aby tworzyć z nami wyjątkowe wydarzenia w Szczecinie? :)

TEDx – globalna inicjatywa gdzie w setkach miast na świecie organizowane są lokalne wydarzenia, podczas których uczestnicy wspólnie oglądają TED Talks oraz słuchają prezentacji zaproszonych gości. TED udostępnia format i wsparcie merytoryczne dla organizatorów TEDx-ów, ale samo wydarzenie jest tworzone przez lokalnych organizatorów.

TEDxLive jest częścią programu TEDx prowadzonego przez TED od 2010 r. To wydarzenie organizowane w oparciu o transmisję online z konferencji TED. TEDxLive pozwala fanom TED na świecie zobaczyć na żywo sesje z konferencji TED.

TED jest organizacją propagującą idee które zmieniają świat. Wszystko zaczęło się ponad 30 lat temu od czterodniowej konferencji TED w Kalifornii. Przez ten czas TED rozwinął się aby wspierać te idee przez kolejne inicjatywy. Co roku na konferencję TED  zapraszani są czołowi liderzy, naukowcy i ludzie którzy zmieniają świat, aby opowiedzieć o tym w ciągu 18 minut. Przemówienia te są później dostępne bezpłatnie na stronie TED.com.

Wśród prelegentów TED  byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani,Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende czy Gordon Brown. Doroczna konferencja TED odbywa się na wiosnę w Long Beach w Kalifornii (USA) z transmisją w Palm Springs; Natomiast konferencja TEDGlobal ma miejsce co roku latem w Edynburgu.

Wśród inicjatyw TED jest też portal TED.com, gdzie codziennie pojawiają się nowe nagrania TEDTalks oraz Open Translation Project w ramach którego wolontariusze z wielu krajów opracowują tłumaczenia i napisy dla nagrań TEDTalk. TED ustanowił też coroczną nagrodę TED Prize, gdzie wyjątkowe osoby które chcą zmienić świat otrzymują możliwość wprowadzenia tych idei w życie. TEDxLive oferuje możliwość zorganizowania przez lokalne społeczności wydarzenia opartego o transmisję z konferencji TED. Program TEDFellows pomaga innowatorom zmieniającym świat dołączyć do społeczności TED i wzmocnić wpływ ich działań i projektów.

Więcej na stronie www.TEDxSzczecin

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa