Pozostało dni do spotkania

100 programistów dla Szczecina – Szkolenia IT – darmowy kurs programowania i testowania

W Polsce brakuje ponad 50 tysięcy informatyków, w większości programistów. Prawie 40% firm IT ma problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie rynku oraz niż demograficzny problem ten pogłębia się z roku na rok i w 2020 r. może brakować nawet 80 tys. osób!

Widząc to ogromne wyzwanie, które hamuje rozwój zarówno lokalnych firm IT jak i startupów postanowiliśmy poważnie zająć się tym tematem :) Stworzyliśmy wizję 100 programistów dla Szczecina, których chcemy co roku wyszkolić!

W ramach realizacji tej wizji Fundacja Netcamp wraz z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu prowadzą projekt Programiści dla Szczecina czyli szkolenia IT od podstaw: darmowy kurs programowania aplikacji internetowych, testowania oprogramowania oraz pracy w metodyce SCRUM wraz z certyfikacją :)

Dzięki wsparciu UE ponad 160 osób będzie miało szansę rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i testowaniem oraz zdobyć kompetencje zawodowe potwierdzone certyfikatem co ułatwi im wejście do branży IT.

  • Twoja firma jest zainteresowana przyjęciem na praktyki/staż początkujących programistów/testerów? Zapraszamy do współpracy :)
  • Jesteś doświadczonym programistą (PHP, front-end, JavaScript, Python) albo testerem? Programowanie to Twoja pasja i lubisz dzielić się wiedzą? Zostań naszym trenerem!

Interesuje Cię kurs programowania Python, Front-end, Java, C++ lub inne języki programowania? Wypełnij krótką ankietę a powiadomimy Cię jeśli uruchomimy nowe kursy

  • Programiści dla Szczecina

  • Praca IT w Szczecinie

  • Główny Partner

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa