Pozostało dni do spotkania

Startup Weekend Szczecin – najlepszy hackathon dla startupów

Startup Weekend Szczecin Artificial Intelligence

Niedawno zakończył się czwarta edycja hackathonu Startup Weekend Szczecin, w tym roku była częścią międzynarodowej inicjatywy Global Startup Weekend AI. Zwycięzca HireMe powalczy teraz o finały na Global AI Summit w Paryżu. 

Startup Weekend Szczecin to 54 godzinny hackathon który połączył kilkudziesięciu ambitnych programistów i kreatywnych osób, którzy przy wsparciu doświadczonych mentorów pracowali nad startupami, które wykorzystują sztuczną inteligencję.

Tegoroczny Startup Weekend Szczecin miał międzynarodowy charakter jako część Global Startup Weekend AI, gdzie w 14 krajach na świecie uczestnicy pracowali nad swoimi projektami w ciągu 2 weekendów.

Podczas wydarzenia każdy uczestnik mógł w ciągu minuty przedstawić swój pomysł na startup i sprawdzić czy przekonają do jego rozwijania inne osoby. Po wybraniu najciekawszych projektów, uczestnicy stworzyli zespoły i  pracowali przez weekend nad innowacyjnymi projektami przy wsparciu doświadczonych mentorów. Na koniec startupy w ciągu 5 minut zaprezentowały to co udało im się stworzyć przed jury.

Zwycięzcą ostatniej edycji Startup Weekend Szczecin został poznańsko-szczeciński zespół HireMe, tworzący platformę która połączy rekrutacje pracowników z planowaniem ścieżki kariery IT z wykorzystaniem machine-learningu. Jury wyróżniło też aplikację SafeMe, która powiadamia lokalnych ratowników znacznie skracając czas udzielenia pierwszej pomocy.

W tym roku chcieliśmy zachęcić uczestników Startup Weekend Szczecin do wykorzystania możliwości jakie oferuje sztuczna inteligencja oraz pokazać że AI to nie jest „rocket science” a globalny trend technologiczny, którym warto już dziś się zainteresować – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp

Partnerami wydarzenia byli Aruba Cloud, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Miasto Szczecin i Technopark Pomerania.

Startup Weekend to 54 godzinny hackathon dla osób zainteresowanych stworzeniem startupu w oparciu o nowe technologie. To sprawdzony międzynarodowy format wydarzeń wspierany przez Google for Entrepreneurs i globalną sieć akceleratorów Techstars a przede wszystkim największa na świecie społeczność startupowa. W ciągu 10 lat ponad 360 tys. uczestników Startup Weekendów na świecie stworzyło już 13 tys. projektów.

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa