Pozostało dni do spotkania

O NAS

Wizją Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp jest stworzenie Doliny Krzemowej w Szczecinie. Naszą misją jest wspieranie rozwoju i integracja branży IT w regionie. Dlatego od listopada 2007 r. organizujemy inspirujące spotkania Netcamp dla przedsiębiorców z branży IT, startupów i studentów zainteresowanych wykorzystaniem nowych technologii w biznesie. Co 2-3 miesiące integrujemy branżę w Szczecinie rozmawiając na temat:

 • internetu
 • zastosowania technologii IT w biznesie
 • e-commerce
 • startupów
 • social media
 • marketingu internetowego
 • innowacji w biznesie

Celem spotkań Netcamp jest integracja branży IT, dyskusja na interesujące tematy i dzielenie się wiedzą. Oferujemy możliwość prezentacji ciekawych projektów, zwłaszcza startupów oraz poznania nad czym pracują firmy internetowe w regionie. Jest to idealna okazja do integracji lokalnej branży oraz networkingu w miłej atmosferze. Chcesz nam pomóc? A może chciałbyś poprowadzić prezentację? Napisz do nas!

Nasz projekt spotkań przedsiębiorców branży IT został wyróżniony przez Ministerstwo Gospodarki reprezentował Polskę w finale konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości 2011. Netcamp jest wizytówką Szczecina na mapie polskiej branży internetowej co potwierdza zdobycie prestiżowej nagrody Aulera 2011 za aktywne działanie na rzecz polskiej przedsiębiorczości technologicznej.

Referencje

“Nieco mniej formalny charakter Netcampa, ułatwia nawiązywanie znajomości, które z prywatnych rozmów w przerwie między prezentacjami, często mają szanse przejść w przyszłości w ciekawe inicjatywy czy projekty, w tym także biznesowe – a to chyba jedna z większych wartości tych spotkań.” Stefan Jurczyk, założyciel home.pl

“Szczeciński Netcamp miałem okazję odwiedzić. To bardzo sympatyczna impreza. Tworzy ją grono kompetentnych zapaleńców. Myślę, że dzięki takim działaniom polski Internet rozwija się w dużym tempie. Popieram.” Jarosław Sobolewski, Dyrektor Generalny IAB Polska

 

“Duże brawa dla organizatorów za to iż pokazali , że inicjatywa w powiązaniu z dobrymi chęciami może wiele zdziałać” Adam Kaczmarek, zumi.pl, grupa Onet.pl

 

„Netcamp to nie tylko prezentacje ale przede wszystkim nowe kontakty i ciekawe dyskusje z ludźmi z branży interneowej. Warto brać udział w takich spotkaniach”
Rafał Agnieszczak, prezes Fotka.pl

 

„Szczeciński Netcamp dzięki profesjonalnemu podejściu organizatorów, dobrej frekwencji oraz  atmosferze sprzyjającej ciekawym dyskusjom, zdecydowanie wyróżnia się wśród podobnych imprez”  Zbigniew Krzewiński, Speedup Seed Funding Group

 

Netcamp jest idealnym przykładem dobrej, oddolnej inicjatywy środowiska IT. Dzięki dobrze dobranej tematyce prezetnacji i luźnej atmosferze pozwala pracownikom i firmom z branży nawiązywać kontakty, wymieniać się swoimi doświadczeniami. W chwili obecnej, każda szanująca się instytucja związana z IT w naszym regionie powinna brać w nim udział. Łukasz Marek Sielski Architekt Aplikacji, WAYN.com

Historia

W roku 2008 współorganizowaliśmy takie imprezy jak:

 • Debata „Szczecin jest otwarty na IT” (uczestnicy: IAI-System, TietoEnator, Blstream, SPNT, UM Szczecin)
 • InfoTrendy – Szczecińskie Dni Informatyki / konferencja e-commerce 2008 (Szczecin 23-25 kwietnia 2008 r.)

W listopadzie 2008 r. patronowaliśmy oraz prezentowaliśmy się na Tragach startupów Democamp w Poznaniu. Byliśmy też oficjalnym partnerem polskich obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2008. W maju 2009 r. byliśmy współorganizatorem Infotrendy 2009 – Szczecińskie Dni Informatyki

W 2009 r. Netcamp otrzymał od Ministerstwa Edukacji Narodowej patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Netcamp został partnerem World Usability Day Tour 2009 który miał miejsce w listopadzie 2009.

Jesienią 2009 r. we współpracy z Siecią Aniołów Biznesu Amber ogłosiliśmy konkurs Startup Challenge dla młodych innowacyjnych firm poszukujących inwestora. Jego finał odbył się w połowie listopada 2009 r. podczas Forum Inwestycyjnego Amber, którego byliśmy partnerem.

Netcamp jako partner Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2009 koordynował w Polsce międzynarodowy konkurs Global Innovation Tournament organizowany przez Stanford University.

Netcamp był też w 2010 r. partnerem międzynarodowej konferencji dla przedsiębiorców z branży internetowej StartupJam Baltics w Wilnie, Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS organizowanego przez Studenckie Forum BCC oraz projektu Innowatorzy 2010 realizowanego przez Fundację AIP.

W kwietniu 2010 r. zorganizowaliśmy wraz z Wydziałem Informatyki ZUT, Kołem Naukowym .NET oraz firmą Microsoft konferencję dla studentów IT Academic Day.

W kwietniu 2010 r. Netcamp jako krajowy partner Europejskiego Tygodnia E-umiejętności, zorganizował z Polską Fundacją Przedsiębiorczości warsztaty z pozyskiwania środków na innowacyjne projekty z POIG 8.1/8.2.

A w maju 2010 r. Netcamp został partnerem Europejskiego Tygodnia MŚP w ramach którego zorganizowaliśmy specjalne spotkanie dla młodych przedsiębiorców w Szczecinie.

We wrześniu 2010 r. Fundacja Netcamp była partnerem konferencji dla przedsiębiorców i inwestorów Trinity Capital Business Network.

 • Praca IT w Szczecinie


  Praca IT w Szczecinie
 • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa