Pozostało dni do spotkania

Akademia e-biznesu o aplikacjach mobile dla startupów w Szczecinie

Już 28.10 o 17:30 Fundacja Netcamp i PARP zapraszają na Akademie e-Biznesu – wyjątkowe wydarzenie dla startupów w Szczecinie. Tematyka spotkania poświęcona będzie aplikacjom mobilnym.

 Bartek Gola (SpeedUp Group) przedstawi spojrzenie inwestora na trendy technologiczne,  Mikołaj Małaczyński (Legimi) opowie o mobilnej rewolucji na rynku e-booków, przyszłość rozszerzonej rzeczywistości na urządzeniach przenośnych pokaże  Jan Filipowiak z Pastguide a jak zarządzać produktem mobilnym zdradzi nam Michał Górski.

Akademia e-Biznesu to cykl wydarzeń, które odbędą się w 16 miastach Polski. Celem projektu jest edukacja z zakresu najnowszych trendów technologicznych oraz dyskusja na temat rozwoju społeczności startupowych przy wsparciu administracji publicznej i funduszy europejskich. Tegoroczna Akademia to nie tylko ciekawe prezentacje i dyskusje ale również Okrągłe Stoły Innowacji –  spotkania liderów inicjatyw startupowych, lokalnych władz, uczelni oraz instytucji otoczenia biznesu.

W ramach Okrągłych Stołów Innowacji będziemy rozmawiali na temat potrzeb startupów w Szczecinie aby wypracować najlepsze formy współpracy oraz ich wsparcia w regionie – mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”

Program:

1. Jak zbudować polską scenę startupową?- Bartek Gola, SpeedUp Venture Capital Group 

Jak budować biznesy technologiczne z Polski. Jak powinna wyglądać ścieżka sukcesu, jakie technologie, obszary i modele biznesowe są godne uwagi i dają największe prawdopodobieństwo sukcesu. Po pierwszej fascynacji startupami nadchodzi czas profesjonalizacji działań. Scena startupowa to tygiel globalizacji. Musimy znaleźć nasz pomysł na budowę dużych firm.

2. Mobilna rewolucja na rynku e-booków – Mikołaj Małaczyński, Legimi

Mikołaj opowie o tym jak powstał pomysł na aplikacje mobilne i serwis Legimi. Podzieli się też doświadczeniami z burzliwej dyskusji wokół projektu zaraz po jego starcie. Będzie również o zaletach i wadach modelu subskrypcyjnego w kontekście sprzedaży treści cyfrowych w sieci.

3.Przyszłość rozszerzonej rzeczywistości na urządzeniach przenośnych – skalowanie startupa w przestrzeni AR – Jan Filipowiak Pastguide

Rozszerzona rzeczywistość i sceny 3D. Oczekiwania użytkowników i inwestorów wobec Pastguide. Wątek unijny czyli szlifowanie wniosku SME. Izraelski patent i wirtualny Paryż czyli ciekawe przykłady z branży. Perspektywy technologiczne i Google Tango.

4. Zarządzanie produktem mobilnym -Michał Górski

Na bazie przykładowych aplikacji, prelegent postara się odpowiedzieć na pytania: Czym jest dziś aplikacja mobilna? W jaki sposób można badać aktualną jej kondycję i panować nad jej rozwojem? Jakie znaczenie ma UX? Kiedy i jak monetyzować aplikację?

Spotkanie odbędzie się 28 października 2014 r. o godz. 17.30 w Lastadia Office/Business Link, ul. Zbożowa 4. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na stronie. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na networking, poczęstunek i branżowe rozmowy w kreatywnej atmosferze. Planowana jest również transmisja online na portalu web.gov.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa