Pozostało dni do spotkania

Statuetka InfoStat dla Szczecina

Szczecin został wyróżniony za wspieranie społeczeństwa informacyjnego przez Komitet Organizacyjno-Programowy obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce w 2008 r.

Rok pracy nad strategicznym celem Szczecina – czyli rozwój IT jest już dostrzegany. Szczecin znalazł się w gronie najlepszych w Polsce – powiedział Marek Dymek pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

 

Szczecin wyróżniony został szczególnie za:infostat

 

  • inicjowanie i wspieranie projektów służących popularyzacji i promocji idei społeczeństwa informacyjnego.

Szczególnie za współorganizację Konferencji INFOTRENDY 2008 Szczecińskie Dni Informatyki wraz z Uniwersytetem Szczecińskim i Niezależnym Zrzeszeniem Studentów; wsparcie i patronat nad konferencją Problemy Społeczeństwa Informacyjnego będącą częścią obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego oraz wsparcie i patronat nad Netcamp-em – spotkaniami branży internetowej

  • współpracę z firmami informatycznymi, uczelniami wyższymi i środowiskiem studenckim w celu rozwoju branży nowych technologii oraz promocji zatrudnienia i kariery w branży IT.

Szczególnie za wsparcie i patronat nad projektem „Drogowskazy Kariery” organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów; patronat nad projektem „BLStream Patronage08” promującym praktykę i zatrudnienie w firmie informatycznej dla studentów Politechniki Szczecińskiej i Uniwersytetu Szczecińskiego

  • zaangażowanie internetowej społeczności lokalnej w budowanie nowoczesnego wizerunku miasta.

Szczególnie za organizację konkursu „Pokażmy Szczecin Światu” polegającego na budowie trójwymiarowego wirtualnego Szczecina w Google Earth; wsparcie społecznej akcji „Szczecin w Monopoly”

  • wizję miasta jako metropolii stawiającej na innowacyjność oraz rozwój branży nowych technologii.

Szczególnie za projekt e-Urząd – otwartość urzędu na nowoczesne metody obsługi Interesantów; projekt Centrum Wspierania Innowacji – Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny „POMERANIA”.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, netcamp, wydarzenia-it i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa