Pozostało dni do spotkania

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Szczecinie

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Szczecinie

Już w listopadzie zapraszamy na specjalnego Netcampa poświęconego wspieraniu przedsiębiorczości w internecie oraz finansowaniu startupów przez fundusze Venture Capital. Spotkanie odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości którego jesteśmy partnerem.

Celem projektu w Polsce jest zorganizowanie cyklu przedsięwzięć adresowanych do młodych Polaków, które będą promować postawy przedsiębiorcze oraz działalność gospodarczą jako atrakcyjną drogę życiową. Projekt zostanie przeprowadzony przez koalicję wszystkich organizacji i instytucji, które uznają przedsiębiorczość jako istotną wartość społeczną.

Przewodniczącym Komitetu Honorowego ŚTPwP jest Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki. Zaproszenie do udziału w pracach Komitetu Honorowego przyjęli znani politycy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji propagujących wiedzę ekonomiczną, redaktorzy naczelni mediów. Pełnią oni rolę Ambasadorów ŚTP w Polsce.

Najważniejszą jednak grupę organizatorów tego projektu będą stanowić Partnerzy, którzy złożą akces do Koalicji Przedsiębiorczych. Suma działań Partnerów, uczestników Koalicji Przedsiębiorczych, powinna pomóc młodych ludziom zrozumieć zasady działania biznesowego i zachęcić ich do wyboru kariery życiowej opartej na własnej działalności gospodarczej.

Bieżącymi przygotowaniami do Tygodnia kieruje Komitet Koordynacyjny, któremu szefuje Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan. Komitet współtworzą przedstawiciele Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Fundacja FOR oraz SAR Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej.

Celem Global Entrepreneurship Week jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom młodych ludzi. Chodzi o to, by uwierzyli oni w siebie i swoje możliwości, ale też czuli, że społeczeństwo ich popiera, a ich pomysły zasługują na uwagę.

Aby wytworzyć takie przyjazne środowisko, w każdym kraju konieczne jest współdziałanie systemu edukacji, instytucji rządowych, organizacji pozarządowych i mediów. Nikt w pojedynkę i w izolacji nie jest w stanie sprostać wyzwaniu o takiej skali i poziomie ambicji.

Global Entrepreneurship Week połączy inicjatywy ogromnej liczby krajów, dzięki czemu powstanie globalne środowisko sprzyjające przedsiębiorczości młodych. To także okazja, by kreatywni młodzi ludzie z różnych krajów nawiązali kontakty i spróbowali swoich sił w przedsięwzięciach, które przekraczają granice jednego kraju.

Pomysłodawcami Global Entrepreneurship Week są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm. Globalnymi sponsorami wydarzenia są IBM, Ernst & Young oraz NYSE.

Do tej pory inicjatywa ta była realizowana w USA i Wielkiej Brytanii. „W naszym kraju Tydzień Przedsiębiorczości był ogromnym sukcesem. W ostatnim odbyło się ponad 5 000 rozmaitych imprez. Teraz połączymy nasze inicjatywy z innymi kampaniami w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ma to wielki sens: poprzez uwalnianie kreatywności młodych ludzi inwestujemy w lepszą przyszłość świata” – powiedział premier Gordon Brown podczas londyńskiej konferencji początkującej przygotowania do GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK w 2008 roku, na którą zaproszony został przedstawiciel PKPP Lewiatan.

Po tej konferencji Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan wraz z Forum Młodych PKPP Lewiatan otrzymały misję zorganizowania polskiej edycji pierwszego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce (STPwP). Polska jest jednym z 56 państw świata, które do tej pory zadeklarowały współorganizację tego przedsięwzięcia. Będzie to największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Od 17 do 23 listopada 2008 roku miliony osób wezmą udział w projektach zorganizowanych przez tysiące organizacji w setkach miast całego świata.

Podczas tygodnia przedsiębiorczości organizatorzy planują najrozmaitsze inicjatywy globalne oraz lokalne – począwszy od światowego konkursu na przedsiębiorcę roku, międzynarodowej gry biznesowej, wystawy osiągnięć firm innowacyjnych, po spotkania z przedsiębiorcami, warsztaty, seminaria, konkursy krajowe, na telewizyjnych debatach kończąc.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, netcamp, wydarzenia-it Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa