Pozostało dni do spotkania

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2009 w Szczecinie

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Szczecinie Netcamp i Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizują dla twórcy młodych innowacyjnych projektów z branży IT z północno-zachodniej Polski konkurs Startup Challenge. Pozwoli im to pokazać swój startup światu i pomoże w znalezieniu inwestora. W ramach ścieżki rozwoju uczestnicy konkursu wzięli udział w  szkoleniu z pisania biznesplanu, warsztatach z inwestorem oraz indywidualnych konsultacjach z ekspertami. Partnerem projektu jest Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.

Wybrane startupy wzięły udział 23 października w specjalnym spotkaniu branży internetowej Netcamp. Dla 10. najlepszych startupów zapewniamy bezpłatne stoisko, które umożliwi im zaprezentowanie sie podczas forum w hotelu Radisson. Natomiast autorzy sześciu najlepszych projektów wystąpią przed inwestorami w finale konkursu podczas Forum Inwestycyjnego Amber 19 listopada 2009 r.  Zwycięzcy Startup Challenge otrzymają wsparcie Sieci Aniołów Biznesu AMBER. Wezmą też udział w nowym programie dla startupów który pojawił się wkrótce na antenie TVP Info i Polskiego Radia. Więcej informacji na stronie Startup Challenge.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to przede wszystkim ruch społeczny, który tworzą ludzie chcący kreować przedsiębiorcze społeczeństwo zarówno poprzez organizowanie przedsięwzięć promujących przedsiębiorczość, jak i osób w nich uczestniczących. Kalendarz imprez tworzących ŚTP jest bardzo baty: od merytorycznych szkoleń i wykładów, poprzez konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, po wystawy, przedstawienia i happeningi.  Chcemy aby w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości ludzie zauważyli korzyści płynące z bycia przedsiębiorczym, uwierzyli w siebie i swoje możliwości, jak również czuli, że społeczeństwo ich popiera, a ich pomysły zasługują na uwagę.


Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) – którego celem którego jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, ich aktywnej postawy wobec życia i poczucia współodpowiedzialności za przyszłość świata, są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm. W ubiegłorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wzięło udział 56 krajów w tym Polska. Nasza aktywność została doceniona na całym świecie a Polska znalazła się w pierwszej piątce rankingu podsumowującego ŚTP 2008.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa