Pozostało dni do spotkania

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Global Innovation Tournament 2009

Global Innovation Tournament to międzynarodowy konkurs dla studentów organizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Stanforda. Zespoły kreatywnych studentów mają tydzień czasu aby stworzyć innowacyjne rozwiązanie dla globalnego wyzwania, które zostanie ujawnione już 5 listopada.

W ramach konkursu studenci przesyłają swoje prace w formie krótkiego klipu wideo do serwisu YouTube. Lokalni organizatorzy z kilkudziesięciu krajów świata, wybiorą najlepsze prace i prześlą je do Uniwersytetu Stanforda który je oceni. Globalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni na stronie internetowej Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dla uczestników konkursu 6 listopada na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędą się warsztaty z innowacji i kreatywnego rozwiązywania problemów. Więcej informacji i rejestracja na polskiej stronie Global Innovation Tournament 2009.

Przedsiębiorczość polega na wykorzystaniu zasobów i podejmowaniu działań w celu tworzenia wartości – głosi idea konkursu. Wiemy że polscy studenci są bardzo przedsiębiorczy. Pokażemy że są też innowacyjni i potrafią stworzyć nową wartość nawet dla globalnego wyzwania – mówi Maciej Jankowski, koordynator Global Innovation Tournament w Polsce.

Prace należy wysłać do 13 listopada do godz. 18. Lokalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 16-22 listopada a globalnych zwycięzców poznamy 3 grudnia. W Polsce koordynatorem Global Innovation Tournament jest Netcamp we współpracy z Wydziałem Informatyki ZUT oraz Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

 • 100 programistów dla Szczecina

 • Praca IT w Szczecinie

 • Główny Partner

 • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa

 • 1 day ago
  Hej #SzczecinIT w dzisiejszej Gazeta Wyborcza przeczytacie co jest najważniejsze tworząc startupy oraz jak je wspieramy w ramach #Startup Weekend Szczecin :) https://t.co/NM4Pfgb06L
  3 days ago
  ⭐ Hej #SzczecinIT Jack Dorsey - CEO Twittera i Emmett Shear - founder Twitcha za tydzień w #Szczecin.ie!

  🔴 Już w czwartek 25.04 zobaczycie ich oraz inne inspirujące osoby które wystąpiły na #TED2019 podczas... https://t.co/2IWm4u2fmw