Pozostało dni do spotkania

Misja gospodarcza firm IT do Berlina

Z inicjatywy firm informatycznych zrzeszonych w Klastrze ICT Pomorze Zachodnie, które chcą silniej wpływać na kształt informatycznego rynku pracy, Urząd Miasta Szczecin we współpracy z RCIiTT, Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i Berlin Partner mają zaszczyt zaprosić firmy IT ze Szczecina i regionu do udziału w misji gospodarczej w Berlinie, która odbędzie się w dniach 21-22.04.2010 roku.

Misja ma na celu promocję Miasta Szczecin jako Miasta Nowoczesnych Technologii, a także ułatwienie szczecińskim firmom nawiązania kontaktów z firmami IT w Berlinie. Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w spotkaniach brokerskich, w trakcie których będą mieli możliwość nawiązania współpracy z berlińskimi partnerami.

Organizatorem spotkań brokerskich będzie Berlin Partner Gmbh skupiający ponad 130 renomowanych firm zarówno niemieckich, jak i zagranicznych, współpracujących w ramach Partnerstwa Prywatno-Publicznego z Senatem Berlińskim. Firmy zainteresowane współpracą niemieckimi kontrahentami oraz wspieraniem Partnerstwa dla Berlina są mile widziane w celu podejmowania wspólnych inicjatyw, w oparciu o sprawdzone kontakty biznesowe oraz sieci współpracy. Berlin Partner umożliwi polskim firmom wstąpienie do społeczności biznesowej w Berlinie.

Drugi dzień misji będzie poświęcony firmom IT, działającym w branży zdrowia i usług medycznych. Przedsiębiorcy zainteresowani poznaniem nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych w systemie opieki zdrowotnej oraz światowych trendów w tej dziedzinie mogą wziąd udział w Targach poświęconych IT w medycynie ConhIT Der Branchentreff für Healthcare IT oraz organizowanych w ich trakcie spotkaniach brokerskich z potencjalnymi partnerami.

Podczas wyjazdu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie organizacyjne ze strony Urzędu Miast Szczecin i RCIiTT. Koszta noclegu w Berlinie i udziału w targach Health IT pokrywają uczestnicy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w misji gospodarczej prosimy o maila do dkowalczyk@spnt.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

Jeden Trackback

  1. […] This post was mentioned on Twitter by Maciek Jankowski, Maciek Jankowski. Maciek Jankowski said: Misja gospodarcza firm IT do Berlina http://rdir.pl/3wfp3 #szczecin #it #berlin […]

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie
  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa