Pozostało dni do spotkania

Europejski Tydzień MŚP 2010 w Szczecinie

Informujemy że Netcamp został partnerem Europejskiego Tygodnia MŚP 2010, który odbędzie się w dniach 25 maja – 1 czerwca. W ramach niego zorganizujemy najbliższe spotkanie branży internetowej Netcamp 27 maja gdzie pojawi się m.in. znany polski startup który osiągnął sukces w biznesie.

Europejski Tydzień MŚP 2010 ma na celu:

  • informowanie o wsparciu oferowanym mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom przez UE, władze krajowe, regionalne i samorządy lokalne;
  • promowanie przedsiębiorczości, by coraz więcej osób, w tym szczególnie ludzi młodych, poważnie rozważało prowadzenie własnej działalności jako drogę kariery zawodowej;
  • docenienie przedsiębiorców za ich wkład w dobrobyt, tworzenie miejsc pracy, innowacyjność i konkurencyjność Europy.

Europejski Tydzień MŚP 2010 jest kampanią mającą na celu wdrożenie założeń programu „Small Business Act” dla Europy (SBA), który jest wyrazem politycznej determinacji Komisji Europejskiej do wspierania MŚP, będących podstawą gospodarki UE. Ustanawia on ogólne ramy polityki dotyczącej MŚP dla całej UE oraz jej państw członkowskich. Ma też na celu doprowadzić do poprawy ogólnego podejścia do kwestii przedsiębiorczości, ugruntować zasadę „Małe przede wszystkim” na wszystkich szczeblach polityki programowej od prawodawstwa po działania władz publicznych, a także wpłynąć na rozwój MŚP.

Europejski Tydzień MŚP 2010 jest ogólnoeuropejską kampanią odbywającą się równocześnie w 37 krajach, która jest jednak w pełni zdecentralizowana, aby wydarzenia i działania organizowane były się jak najbliżej, zarówno doświadczonych, jak i potencjalnych przedsiębiorców. Wydarzenia zorganizowane będą we wszystkich krajach uczestniczących na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym przez przedsiębiorców, organizacje wspomagające oraz przez władze krajowe, regionalne i samorządy lokalne. Mają one stanowić również okazję dla doświadczonych MŚP do wymiany doświadczeń i do dalszego rozwoju swojej działalności.

Głównym koordynatorem zainicjowanego w 2009 r. Europejskiego Tygodnia MŚP jest Dyrekcja Generalna ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej w ramach działań mających na celu wdrożenie Zasady I Programu „Small Business Act” dla Europy, zgodnie z którą „UE i państwa członkowskie powinny stworzyć warunki, w których przedsiębiorcy i przedsiębiorstwa rodzinne mogą prosperować, a przedsiębiorczość jest nagradzana”.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, netcamp, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa