Pozostało dni do spotkania

E-nnovation 2011 – Konkurs dla startupów

Przedsiębiorcy internetowi z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczynają rywalizację w konkursie na najlepszy pomysł na e-biznes – „Start with e-nnovation”, po raz drugi organizowanym przez Grupę Allegro. Najbardziej innowacyjni autorzy otrzymają 10 000 euro na dobry start i rozwój swojego projektu.

Zeszłoroczny konkurs pokazał, że Europa Środkowo-Wschodnia ma duży potencjał e-biznesowy. Uczestnicy m.in. z Rosji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski zgłosili ponad 130 pomysłów na e-przedsięwzięcie, z których najlepszy okazał się Squeeqly – aplikacja usprawniająca zakupy w internecie.

Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes – firmę internetową, nowy serwis społecznościowy czy rozrywkowy, aplikację ułatwiająca działanie przedsiębiorstw w internecie, platformę do realizacji transakcji finansowych. Aby zgłosić swój projekt należy do 5 września 2011 r. przesłać jego krótki opis przedstawiający:

  • innowacyjność;
  • model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;
  • ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/contest_project/. Na tej podstawie Rada Programowa konkursu ocenia nadesłane pomysły. Jury „Start with e-nnovation” składa się z doświadczonych praktyków e-biznesu, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych czy inkubatorów startupów. Wybiorą oni pięciu finalistów, którzy podczas konferencji e-nnovation przedstawią najbardziej innowacyjne pomysły. Po prezentacji Rada wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa