Pozostało dni do spotkania

Ataki hackerów na polskie firmy. Dlaczego zawsze nam się udaje?

Autor < Piotr Konieczny >
12345 (8 votes, average: 2,88 out of 5)
Loading...
Dlaczego hackerzy są tak skuteczni? Czy to dlatego, że ułatwiamy im zadanie? Jak się bronić.


Wideo

Nagranie nie zostanie upublicznione ze względów bezpieczeństwa : )

Prelegent

Od 7 lat zajmuje się bezpieczeństwem sieci i systemów komputerowych.
Przeprowadzam testy penetracyjne oraz audyty sieci komputerowych i webaplikacji.

Konsultuję, doradzam, wdrażam i zarządam appliance’ami do ochrony i monitoringu sieci firmowych (Firewalle, IDS/IPS, DLP, WAF, Webfiltering). Zajmuję się także informatyką śledczą (lub jak kto woli kryminalistyką informatyczną), czyli analizą włamań i odzyskiwaniem danych (ang. computer forensic).

Swoimi przemyśleniami na temat branży i bezpieczeństwa dzielę się w sieci na łamach mojego serwisu Niebezpiecznik.pl, a także na Blipie. Jestem częstym bywalcem (a także prelegentem) na konferencjach informatycznych: SECURE 2010, CONFidence, SEConference, SEMAFOR, Infoshare, SFI, PTI. Tytuły moich wykładów to m.in. Atakowanie bankomatów i innych urządeń elektromechanicznych, Google Hacking a testy penetracyjne, Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi, Czy prywatność w internecie jest możliwa?, Najciekawsze błędy w polskich serwisach internetowych.

Dodatkowo, szkolę z bezpieczeństwa i uświadamiam (nie tylko technicznych) ludzi czym jest bezpieczeństwo komputerowe na specjalnych treningach dot. Security Awareness.

Jestem certyfikowanym trenerem takich firm jak F-Secure, McAfee, Fortinet czy AccessData.

Prezentacja

Prezentacja nie zostanie upubliczniona ze względów bezpieczeństwa : )

Opis spotkania

Paweł Tkaczyk – autor bestsellera „Zakamarki Marki” i propagator idei grywalizacji, opowiedział jak internet zmienił sposób kreowania marki, Kamil Brzeziński z Allegro wyjaśnił dlaczego nie warto tworzyć mobilnych aplikacji na iPhone a Piotr Konieczny – Niebezpiecznik.pl pokazał dlaczego hackerzy są tak skuteczni.

Ten wpis umieszczono w kategorii netcamp, Ostatnie spotkanie, Spotkania, Urodziny 15.12.2011 i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa