Pozostało dni do spotkania

Boomerang o finansowaniu startupów

Boomerang to cykl spotkań z przedsiębiorcami, którzy chcą podzielić się ze startupami swoimi doświadczeniami zdobytymi w firmach technologicznych. Spotkania są transmitowane na żywo do kilkunastu miast w Polsce. Najbliższe na temat finansowania startupów i współpracy z inwestorem będzie można zobaczyć już 19 kwietnia o godz. 18.00. na Wydziale Informatyki ZUT (Żołnierska 52, s. 126).

Uczestnicy spotkań będą mieli okazję do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i rozpoczęcia współpracy. Inicjatywa służy promowaniu przedsiębiorczości w środowisku naukowym, jest też zachętą dla naukowców do podejmowania prób wdrażania własnych pomysłów. Więcej informacji znajduje się na plakacie. Boomerang powstał z inspiracji amerykańskim modelem kontaktów naukowców z biznesem przez uczestników pierwszej edycji programu „Top 500 Innovators”, którzy wzięli udział w dwumiesięcznym programie stażowo-szkoleniowym w Stanford University w USA w 2011 roku.

Pierwszym gościem Boomeranga będzie Arek Skuza, który w swojej firmie – iTraff Technology stworzył technologię rozpoznawania obrazu, która zdobyła wiele nagród. Firma   znana z aplikacji do mobilnych zakupów SaveUp  właśnie zakończyła drugą rundę finansowania .

Każdy, kto startuje z nowym startupem, liczy na duży sukces. Wszyscy mamy nadzieję na to, że oferowane przez nas usługi natychmiastowo wypełnią lukę na rynku. Jednak gdy okazuje się, że nasza firma ma już na koncie pierwsze osiągnięcia, a nasz produkt faktycznie jest innowacyjny i odpowiada na rzeczywistą potrzebę klientów, to prawdziwe wyzwania tak naprawdę dopiero się zaczynają. Jak sobie poradzić z drugą rundą finansowania? Jak postępować z krwiożerczymi VC?

Arek Skuza zdobywał doświadczenie w branży IT min. pracując przez 4 lata w Kalifornii dla firma takich jak PennySaverUsa.com czy Facebook. Za oceanem zajmował się głównie prowadzeniem własnych projektów oraz analityką webową. Przez okres ten nabył wiele praktycznych umiejętności, które później z powodzeniem wykorzystywał w kraju. Przez ponad dwa lata zajmował się w Polsce agregatorami wydarzeń kulturalnych, by pod koniec 2010 roku rozpocząć pracę nad iTraff Technology.

Strona projektu

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa