Pozostało dni do spotkania

Październikowy Netcamp o wojnach patentowych, rekrutacji w IT, wyszukiwarkach internetowych i zarządzaniu innowacjami w biznesie

Już w czwartek 18 października o godzinie 18:00 Fundacja Netcamp zaprasza na kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Najpierw Rafał Malujda wyjaśni o co tak naprawdę chodzi w wojnach patentowych w branży IT a Marzena Zasińska-Igła doradzi jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w IT. Następnie Paweł Spychalski pokaże jak działają wyszukiwarki internetowe a na koniec Hubert Dyba wyjaśni jak zarządzać innowacjami w firmie i na jakie projekty będzie można otrzymać unijne pieniądze.

1. Strategie i wojny patentowe – o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Rafał Malujda

Apple, HTC, Samsung, RIM, Google, Motorola i wielu innych – to główni sprawcy współczesnych wojen patentowych. System ochrony własności intelektualnej został stworzony w określonym celu, „patent wars” mają również swój cel ale jest on zupełnie inny. Prezentacja odpowie na pytanie jaki jest aktualny stan tych wojen i do czego mogą one doprowadzić w przyszłości.

2. Jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w branży IT – Marzena Zasińska-Igła, LSJ

Prezentacja o rekrutacji w branży IT dla pracodawcy i pracownika. Dlaczego wiele firm IT ma problemy z znalezieniem odpowiednich pracowników, jakie błędy popełniamy najczęściej przy rekrutacji. Jak przetrwać na rynku pracy w czasach kryzysu. Czym jest personal i employer branding oraz dlaczego jest tak ważny.

3. Czy łatwo jest zbudować nowego Googla? – czyli jak działają wyszukiwarki internetowe – Paweł Spychalski

Google rządzi i dzieli na rynku wyszukiwarek internetowych od 14 lat. Wykończyło konkurencję, a teraz dzielnie walczy z nim Bing. Niestety nie zapowiada się, aby sytuacja miała się szybko zmienić. Dlaczego? Wyszukiwarka, niby prosta sprawa: okienko w które wpisujemy wyszukiwany tekst, silnik wyszukiwania pełnotekstowego, roboty przemierzające zakątki internetu i miliardy dolarów automagicznie pojawiające się na koncie bankowych. W tej prezentacji będzie o tym, dlaczego nie jest to takie proste.

4. Innowacja – strategiczne podejście do pomysłów – Hubert Dyba, RCIiTT/EEN

Czy innowacja zawsze jest kwestią przypadku czy przebłysku geniuszu? Nie. Okazuje się, że światowi liderzy w swoich branżach do innowacji podchodzą w sposób zaplanowany, strategiczny. Ty w swojej działalności również możesz świadomie obrać kurs na innowacje i wyjść na pozycję lidera! Tematyka prezentacji dotyczy innowacji – szybki wgląd w temat, od ogółu do szczegółu. Celem prezentacji ma być zachęcenie do spojrzenia na swoją działalność poprzez pryzmat innowacji, wykorzystanie podejścia Outcome-Driven Innovation do pracy nad innowacjami. Czy program Inteligentny Rozwój oznacza więcej unijnych pieniędzy na innowacje i jakie pomysły będą finansowane?

Spotkanie odbędzie się w Free Blues Club (ul. Powstańców Wielkopolskich 20). Planujemy też transmisje online z wydarzenia. Partnerem październikowego Netcampa jest Technopark Pomerania, który w ramach projektu ICT Lab-Market wspiera współpracę nauki z biznesem.

Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy pizzy. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto również dołączyć do  wydarzenia na Facebooku. Zapisz się już dziś i zaproś swoich znajomych!

Ten wpis umieszczono w kategorii agenda, Aktualności, netcamp Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa