Pozostało dni do spotkania

GovJam w Szczecinie

GovJam to międzynarodowe wydarzenie gdzie jednocześnie w kilku państwach uczestnicy tworzą innowacyjne rozwiązania dla sektora publicznego dopasowując przestrzeń społeczną do swoich potrzeb. Uczestnicy warsztatów wykorzystają narzędzia design thinking i stworzą prototyp usługi, rozwiązania lub koncepcji. Celem GovJam jest angażowanie sektora publicznego – obywateli, NGO, pracowników administracji w kreowanie nowych rozwiązań. Warsztatom przyświeca zasada Doing Not Talking!

Warsztaty są bezpłatne, organizowane aby propagować myślenie projektowe – design thinking oraz metody projektowania usług (service design) w gospodarce. GovJam na świecie odbędzie się po raz drugi a w Polsce po raz pierwszy aż w 5 miastach: Szczecin, Poznań, Lublin, Kraków, Warszawa. Warsztaty GovJam Szczecin 2013 odbędą się  4-5 czerwca 2013 (wtorek, godz 17-20,  środa – godz. 9-20) w Strefie 89, ul Jagielońska 89/2. Więcej informacji na stronie Szczecin Jams.

Uczestnicy przychodzą we wtorek o godz 17:00, poznają wspólny dla całego świata temat warsztatów, wokół którego zaczynają pracować (w 2012 był to Infectious Connections). Rozpoczyna się burza mózgów, prace nad koncepcją, dzielenie się na zespoły, dopracowanie koncepcji prototypu, np. strategi, propozycji projektu, webowej lub mobilnej aplikacji, usługi itp. Dzień kończy się wieczorem około 20:00.

Kolejny dzień pracy w środę 5 czerwca, rano o godz. 9:00 – rozpoczyna się kawą i bułką z dżemem. Pracując nad prototypem uczestnicy korzystają z wiedzy i doświadczenia członków zespołu, kartek, kredek i mazaków, a także aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych i laptopów. W tym celu określą odbiorcę prototypu, makietę wartości i ścieżkę klienta. Na koniec prototyp zostanie umieszczony na stronie govjam.org (na licencji Creative Commons). Można będzie też zaprezentować rozwiązania władzom miasta czy regionu. Jam zakończymy około godz. 20:00.

Korzyści z udziału w warsztatach:

* zrobisz coś, na co w domu nie masz czasu,
* będziesz aktywnie zmieniać to co w sferze publicznej Ci nie odpowiada,
* poznasz nowych ludzi i nawiążesz kontakty,
* nauczysz się czegoś nowego

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa