Pozostało dni do spotkania

Netcamp Tech o tworzeniu, jakości i bezpieczeństwie kodu

Już w czwartek 19 września o godz. 18 zapraszamy na pierwsze po wakacjach inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Tym razem porozmawiamy o narzędziach i technologiach, które ułatwiają zapewnienie jakości i bezpieczeństwo tworzonego oprogramowania.

Spotkanie Netcamp odbędzie się we Free Blues Club (Al. Powstańców Wielkopolskich 20, jak dojechać). Dla osób które nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniu planowana jest transmisja online.

Agenda Spotkania:

1. Zapewnienie wysokiej jakości procesu produkcji i utrzymania aplikacji Android – Radosław Kaczmarczyk, Mobica

Jak tworzyć aplikacje Android, aby były tym samym co klient zamówił, analityk zaprojektował, programista napisał, a przy tym spełniały niezwerbalizowane oczekiwania? Masz przed oczami obrazki huśtawki na drzewie (lub czegoś podobnego)? Słusznie! Opowiemy o sprawdzonych narzędziach i procedurach, które współtworzą proces produkcji aplikacji Android: IDE, systemy kontroli wersji, repozytoria, code review, testy jednostkowe i funkcjonalne, continuous integration & delievery, quality assurance, metodyka prowadzenia projektu. Jak z nich korzystać, aby były pomocne?

2. Continuous Integration na przykładzie programowania dla iOS – Maciej SawickiPolidea

Wykorzystując kilka projektów Open Source (Jenkins, Gradle) i kilka naszych autorskich rozwiązań (razem tworzących open sourcowy projekt Apphance Flow pokażę narzędzie niezwykle przydatne w codziennej pracy zespołu developerskiego. Będzie o testach po każdym commicie, reakcjach na pojawiające się błędy, buildach i różnych wariantach jednej aplikacji w zorganizowany i automatyczny sposób.

3. Bezpieczny kod – jest taki? Metody ataków, typowe błędy programistów, case study oraz o motywacji do ataku słów kilka – Paweł Żal, Unizeto Technologies S.A.

Nie masz wystarczających uprawnień by zobaczyć opis prezentacji ; )
Wszystkiego dowiesz się na Spotkaniu!

Sponsorem Spotkania jest firma Mobica a mecenasem Miasto Szczecin. Dziękujemy!
Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić swoich znajomych.

Rejestracja

Wymagamy rejestracji do uczestnictwa w Spotkaniu – dostępna poniżej bądź pod tym adresem. Możesz przyjść na Spotkanie bez wypełniania tego formularza, jednak w takiej sytuacji poprosimy Cię o podanie tych wszystkich informacji na papierze (sic!) w punkcie rejestracji ; )

Ważne! Chcemy podnosić dla was jakość spotkań, dlatego wprowadziliśmy wejściówkę wspierającą. Jeżeli doceniasz wartość jaką daje Ci udział w Spotkaniach Netcamp to wesprzyj działalność statutową naszej Fundacji przekazując darowiznę. Dzięki Tobie będziemy mogli rozwijać Netcampa aby kolejne spotkania były jeszcze lepsze :)

Ten wpis umieszczono w kategorii agenda, Aktualności Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa