Pozostało dni do spotkania

Posłuchaj Billa Gatesa na TEDxSzczecinLive

Już 20 marca na miłośników inspirujących spotkań w Szczecinie czeka wielka intelektualna uczta. Podczas kolejnej edycji wydarzenia TEDxSzczecinLive będzie można zobaczyć prezentacje z niezwykłej konferencji TED2014 i posłuchać wystąpień lokalnych prelegentów. Wśród wyjątkowych mówców zobaczymy m.in Billa Gatesa, Philipa Zimbardo czy Stinga.

W tym roku organizatorzy TED wraz z największymi umysłami na świecie będą poszukiwać najważniejszych osiągnięć ostatnich 30 lat, aby zrozumieć jakie wyzwania są jeszcze przed nami. Hasłem przewodnim konferencji TED2014 w Vancouver jest “The Next Chapter” a dzięki TEDxSzczecin będzie można zobaczyć dwie inspirujące sesje tematyczne:

* Wish
* Beauty and the Brain

Organizatorzy TEDxSzczecinLive zaprosili również lokalnych prelegentów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i pasją z uczestnikami tego inspirującego spotkania. Szczecin będzie jednym z ponad 160 miast na świecie gdzie uczestnicy będą dyskutowali na temat globalnych wyzwań i świętowali 30-lecie TED. 

Nawiązując do hasła “The Next Chapter” chcemy zachęcić mieszkańców Szczecina do współtworzenia nowego rozdziału inspirujących wydarzeń TEDxSzczecin – mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Netcamp

Mówcy występujący na konferencjach TED to osoby które dokonały czegoś niesamowitego i potrafią o tym z  pasją opowiedzieć. Zajmują się różnymi dziedzinami życia, o których często niewiele wiemy lub wydają nam się zbyt trudne. Potrafią mówić prostym językiem nawet o skomplikowanych tematach.

Sprawia to, że ich 18 minutowe wystąpienia stają się inspirującą opowieścią o odkrywaniu nowych możliwości. Dzięki tym fascynującym ludziom jesteśmy w stanie zrozumieć wiele istotnych, odkryć naukowych, poznać możliwości nowych technologii, czy dowiedzieć się o przyczynach globalnych problemów.

W związku z planami organizacji w maju konferencji TEDxSzczecin 2014 z udziałem lokalnych prelegentów organizatorzy poszukuje też kreatywnych osób do współpracy przy tym inspirującym wydarzeniu.

 Warto już dziś zarezerwować sobie czwartkowe popołudnie 20 marca od godz. 17 aby spędzić je z ciekawymi ludźmi w Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6).

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive wymagana jest rejestracja na stronie http://tedxszczecin.com. Wszystkie wystąpienia z konferencji TED będą w języku angielskim.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa