Pozostało dni do spotkania

Informatycy na Rowery – przejadą setki kilometrów aby pomóc choremu dziecku

Już 20 maja startuje kolejna edycja akcji „Informatycy na Rowery”, której celem jest pomoc chorym dzieciom. Pracownicy szczecińskiej branży IT już od 5 lat walczą ze stereotypem informatyka, pokazując, że wysiłek fizyczny nie jest im obcy. W tym roku wyruszają w trasę aby zebrać pieniądze na leczenie Tymoteusza, który cierpi na poważną wadę serca. Fundacja Netcamp z przyjemnością patronuje tej akcji i zachęca do wsparcia nie tylko #SzczecinIT.

Już piąty raz szczecińscy informatycy postanowili zorganizować charytatywny rajd rowerowy podczas, którego będą prowadzić zbiórkę, tym razem na pomóc Tymkowi. W zeszłym roku zebrali ponad 10.000 zł na turnus rehabilitacyjny Martynki Wójtowicz. W trakcie swoich urlopów w 4 dni planują przejechać niemal 500 km po trasie rowerowej, rozciągającej się od Karkonoszy do Szczecina. Jest to międzynarodowy szlak rowerowy Odra-Nysa, biegnący wzdłuż polsko-niemieckiej granicy.

Cieszymy się, że udało nam się zbudować społeczność, która chce pomagać i robi to z własnej woli jednocześnie łamiąc stereotyp „typowego informatyka”. Kiedy po raz pierwszy omawialiśmy ideę cyklicznych wypraw rowerowych od razu pomyślałem, że warto byłoby wziąć pod uwagę szczytny cel, gdyż dopinguje to uczestników i ułatwia pokonywanie własnych słabości. Liczymy, że w tym roku również nasz wysiłek nie pójdzie na marne i uda nam się zebrać zaplanowaną kwotę. Do tej pory zebraliśmy już ponad 2000 zł – a jeszcze nie wsiedliśmy na rowery. – mówi Rafał Źróbecki, prezes SQUIZ Poland, pomysłodawca akcji „Informatycy na Rowery”

Organizatorzy wciąż poszukują sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć finansowo inicjatywę, przekazując pieniądze bezpośrednio dla dziewczynki. Pomoc finansową na leczenie Tymoteusza „Informatycy na Rowery” zbierają na stronie https://www.siepomaga.pl/r/informatycynarower2015

Czteromiesięczny Tymek ma czynnościowo wspólną komorę serca i tym samym jego serce ma problem z pompowaniem krwi. Zaraz po urodzeniu Tymoteusz musiał przejść kosztowną operację w Łodzi, a teraz aby móc normalnie funkcjonować  musi regularnie poddawać się specjalistycznemu leczeniu, które jest bardzo drogie. Na jego leczenie i rehabilitacje potrzebne jest aż 5000 zł. Rodzice zgłosili się do Rafała Źróbeckiego – pomysłodawcy i organizatora akcji „Informatycy na Rowery”, który postanowił pomóc.

Kto jak nie informatycy?

W tegorocznej edycji wezmą udział informatycy z wielu szczecińskich firm oraz osoby spoza branży, które również chcą pomóc. We wsparcie włączyło się wiele lokalnych firm i organizacji. Przedsięwzięcie wspierają: Home.pl, Magnetic Point, Grupa Brandoo, Fundacja Netcamp, Technopark Pomerania, Klaster IT, Szczecin Blog, Kurier Szczeciński, Moje Miasto Szczecin, wSzczecinie, Szczecin na Rowerach, Klub Rowerowy Gryf, Szczecińskie Rowery Miejski, sklep Madbike i wielu innych ludzi o wielkich sercach.

Z edycji na edycję coraz więcej organizacji decyduje się wesprzeć naszą akcję. Pokazuje to, że warto konsekwentnie realizować takie działania charytatywne i pomagać potrzebującym. To angażuje nie tylko uczestników, ale też potencjalnych sponsorów i media, co przekłada się na ilość wsparcia udzielonego potrzebującym dzieciom. A to jest najważniejsze w naszej przygodzie – pomoc. – podkreśla Rafał Źróbecki

Bieżące informacje związane z wyjazdem pojawiają się w mediach społecznościowych, na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/419357891522820.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności i otagowano jako , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa