Pozostało dni do spotkania

Zamień swój pomysł w startup na Startup Weekendzie

Zapraszamy 23-25 października na drugą edycję polsko-niemieckiego Startup Weekendu w Szczecinie. Wydarzenie to połączy kreatywne osoby, które przy wsparciu doświadczonych mentorów będą tworzyć innowacyjne projekty. 

Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób zainteresowanych stworzeniem biznesu w oparciu o technologie oraz innowacyjny pomysł. To sprawdzony międzynarodowy format wydarzeń wspierany przez Google for Entrepreneurs i słynny akcelerator Techstars oraz największa globalna społeczność startupowa. Dotychczas prawie 120 tys. uczestników Startup Weekendów na świecie stworzyło ponad 13 tys. projektów.

Startup Weekend to wyjątkowe warsztaty gdzie w ciągu 54h można zbudować fundamenty startupu: zebrać zespół – programistę, grafika czy marketingowca a przede wszystkim zweryfikować co klienci oraz inwestorzy myślą o naszym projekcie – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp

Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu można dowiedzieć się jak opracować model biznesowy, skorzystać ze wsparcia mentorów czy nauczyć się prezentować swój startup przed inwestorem. Zwycięzca poprzedniej edycji Startup Weekendu w Szczecinie zaledwie po 6 miesiącach pozyskał kilkaset tysięcy euro od inwestora z Berlina, dzięki czemu mógł dalej rozwijać swój projekt.

Właśnie trwa rejestracja na Startup Weekend Szczecin, do 16 października można zdobyć bilety ze zniżką na stronie  http://www.startupweekend.pl. Organizatorzy zapraszają uczestników z Polski i Niemiec – programistów, specjalistów od marketingu/biznesu i grafików. Warsztaty i prezentacje odbędą się w języku angielskim.

Na początku Startup Weekendu odbędą się prezentacje kilku zaproszonych gości, którzy podzielą się swoimi doświadczeniem w tworzeniu startupów. Następnie każdy będzie mógł w ciągu 60 sekund przedstawić swój pomysł na startup aby przekonać do niego innych uczestników. Po wybraniu najciekawszych projektów, pora na tworzenie zespołów i rozpoczęcie pracy. Zespoły rozwijają przez weekend swoje startupy korzystając ze wsparciu doświadczonych mentorów. Na koniec odbędą się finałowe prezentacje startupów przed jury i inwestorami, którzy wybiorą najlepsze startupy.

– Wspieramy Startup Weekend, bo jest to dla nas działanie naturalne, jako dla uczelni kształcącej praktycznie dla biznesu. Od lat robimy wszystko, aby nasi absolwenci byli dobrze przygotowani nie tylko jako specjaliści, ale także gotowi na zakładanie własnych firm. Takie praktyczne wydarzenia są świetnym wsparciem dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjnego myślenia – mówi dr Justyna Osuch, Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

Organizatorami Startup Weekend Szczecin są Fundacja Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp” oraz Technopark Pomerania gdzie odbędzie się wydarzenie. Głównym Partnerem warsztatów została Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Sponsorami wydarzenia są Miasto Szczecin, Consileon i Aviva. Zwycięzcy Startup Weekend otrzymają nagrody od partnerów, które pomogą im w dalszym rozwoju projektów oraz promocję w mediach. Więcej informacji i rejestracja na stronie http://www.startupweekend.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności i otagowano jako , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa