Pozostało dni do spotkania

Dragons Den 2017 i Let’s Startup festiwal

Już w kwietniu rozpocznie się czwarta edycja Let’s StartUp! – największego festiwalu startupów w Polsce organizowanego przez studentów. W tym roku czekają nas trzy wydarzenia, tysiące uczestników, kilkadziesiąt startupów i szanse na realizację biznesu marzeń. Organizatorem festiwalu jest Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy SGH w Warszawie. Fundacja Netcamp objęła patronat nad wydarzeniem.

Celem inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego i biznesowego oraz pokazanie studentom świata startupów. Głównym założeniem jest wspieranie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród młodych, ambitnych osób. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi, zwłaszcza absolwentów uczelni technologicznych i biznesowych, rozpoczyna każdego roku pracę w korporacjach. Istnieje jednak alternatywna startupowa ścieżka kariery, pozwalająca lepiej wykorzystać ich kreatywność i innowacyjne pomysły, dotychczas wybierana jest głównie w Izraelu czy Stanach Zjednoczonych, zyskuje popularność także w Polsce.

Festiwal Let’s Start Up! składa się z konferencji Tech Expo – łączącej pasjonatów startupów z największymi liderami biznesu, inwestorami i funduszami Venture Capital, wydarzenia StartUp2Night – będącego niepowtarzalną okazją do stworzenia własnego startupu od zera i skonfrontowania swych koncepcji z realiami rynku oraz licencjonowanego wydarzenia Dragons’ Den, w którym znani inwestorzy na podstawie prezentacji projektów decydują o inwestycji w obiecujących przedsiębiorców.

Biznes marzeń w zasięgu ręki

Dragons’ Den jest wydarzeniem rozpoznawalnym na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie, w zamian za objęcie w nim części udziałów. Możliwość sfinansowania swojego biznesu marzeń to jednak nie wszystko. Dragons’ Den to również doskonała sposobność do promocji w środowiskach startupowych, szansa na zdobycie kontaktów biznesowych i rozgłosu na skalę krajową i nie tylko.

Mimo, że jedynie kilka najlepszych projektów zostanie zaprezentowanych publicznie, szerokie grono przedsiębiorców weźmie udział także w fazie mentoringu. Podczas konsultacji z ponad 30 mentorami (przedstawicielami Venture Capital, ekspertami ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu) będą oni rozwijać swoje pomysły i uzupełniać je o zupełnie nowe koncepcje oraz zdobywać praktyczne doświadczenie niezwykle ważne w środowiskach
biznesowych.

StartUp2Night, czyli własna firma w 72 godziny

Brzmi nierealnie? A jednak! To i wiele więcej można osiągnąć w gronie 40 ambitnych studentów w ciągu trzydniowego wydarzenia! Wiele pizzy, kawy, ale przede wszystkim motywacji i zacięcia biznesowego. Podczas StartUp2Night uczestnicy nie tylko mają okazję stworzyć własną wizję firmy i produktu, ale także nawiązać nowe znajomości i zostać założycielami nowego, prężnie działającego startupu.

Co kręci przedsiębiorców?

Tech Expo to unikalna konferencją, którą wyróżnia studencki charakter i startupowa formuła. Inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci. To wszystko sprawia, że Tech Expo jest wydarzeniem wyjątkowym. Z jednej strony pozwala zrozumieć studentom jak cenne jest doświadczenie wynikające z prowadzenia własnego biznesu, z drugiej zaś, gwarantuje przedsiębiorcom dopływ „świeżej krwi” i innowacyjnych pomysłów.

Część wystawowa umożliwia uczestnikom zapoznanie się z najciekawszymi startupami z kategorii software, hardware, games i aplikacje. Ponadto podczas VC Open Hours młodzi przedsiębiorcy zyskają możliwość spotkania przedstawicieli funduszy Venture Capital i zasięgnięcia opinii z pierwszej ręki na temat ?nansowania i zakładania startupów. Zwieńczeniem wydarzenia jest nieformalne spotkanie networkingowe, służące zawieraniu nowych znajomości i przydatnych kontaktów biznesowych.

Let’s Start Up! to jednak nie tylko szereg projektów o charakterze biznesowym. LSU! jest elementem szerszej idei popularyzacji wiedzy o startupach wśród studentów uczelni technicznych i biznesowych, jak i innych ambitnych młodych ludzi zainteresowanych tematyką. W ramach inicjatywy LSU! organizowane są również Let’s Start Up! Talks – serię prelekcji, wykładów i spotkań z przedsiębiorcami, które przybliżają zainteresowanym realia prowadzenia własnego biznesu w
naszym kraju. Dzięki LSU! powstają również liczne publikacje i materiały promocyjne kreujące świadomość świata startupów jako prężnie rozwijającej się sfery biznesu w Polsce.

Więcej informacji o Let’s Start Up można znaleźć na stronie www.letsstartup.pl oraz profilu festiwalu na Facebooku gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat nadchodzącej edycji, jak i ciekawe newsy i informacje ze świata startupów.

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

  • Programiści dla Szczecina

  • Praca IT w Szczecinie

  • Główny Partner

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa