Pozostało dni do spotkania

Wolves Summit przyciągnie startupy z całego świata

Już 9-11 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbędzie się siódma edycja Wolves Summit – międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji.

Wśród uczestników ma znaleźć się 400 startupów, 300 inwestorów i 450 przedstawicieli korporacji z ponad 60 państw z całego świata. Poprzednie edycje wydarzenia pokazują bowiem potrzebę spotkań na międzynarodowym szczeblu i rozmów o innowacjach w technologii.

To tak naprawde całkiem młoda inicjatywa, bo pierwszą edycję zorganizowaliśmy zaledwie 2,5 roku temu – mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit – kolejne wydarzenia pokazują jednak, że jest ogromne zapotrzebowanie na innowacje. Liczba uczestników rośnie w błyskawicznym tempie, więc w kwietniu spodziewamy się 2500 przedstawicieli firm z całego świata.

Warszawa jest miastem, które rośnie w siłę na tle innych europejskich “hubów” technologicznych. Biura co-workingowe, programy inkubacyjne i akceleracyjne, światowe korporacje z siedzibą w stolicy, państwowe i prywatne fundusze wspierające finansowo i merytorycznie oraz wysoko wykwalifikowani pracownicy IT – to tylko niektóre z udogodnień czekających na firmy, które zdecydują się odwiedzić miasto.

Polska od kilku lat znajduje się w czołówce rankingów, jeśli chodzi o najlepszych programistów. To dzięki nim możliwy jest rozwój ekosystemu startupowego i nawiązywanie współpracy pomiędzy młodymi firmami a inwestorami czy korporacjami – tłumaczy Piotr Piasek.

Nowe technologie w Polsce

Rozwój ekosystemu startupowego w Polsce wpływa również na nowe trendy, które pojawiają się nad Wisłą. Według ostatniego raportu Fundacji Startup Poland, warte uwagi są polskie startupy hardware’owe oraz zajmujące się tzw. internetem rzeczy (IoT – Internet of Things).

Tego typu firmy potrzebują więcej czasu na rozwój, prototypowanie i udoskonalanie produktów, nie oznacza to jednak, że nie przynoszą znaczących przychodów. Przykładami są takie światowe marki, jak GoPro czy Fitbit.

Podczas siódmej edycji Wolves Summit skupimy się na kilku trendach startupowych, wśród nich hardware, internet rzeczy, fintech oraz technologia blockchain i decentralizacja – tłumaczy Piotr Piasek dzięki temu eksperci będą mogli spotkać się bezpośrednio i nawiązać cenne znajomości biznesowe, wymienić doświadczeniami i być może zainwestować swój czas i pieniądze w rozwój innych dziedzin nowych technologii.

Pozytywnie może nastrajać też fakt, że polskie programy wsparcia startupów dostrzegają potencjał rodzimych projektów. Platformy Startowe, program PARP, do grudnia 2017 r. wsparł 103 polskie firmy w sumie przeznaczając na nie ok. 80 mln złotych. Największa dotacja mogła w tym wypadku wynieść 800 tys. złotych.

Oprócz publicznych instytucji wsparcia, funkcjonują również programy akceleracyjne i inkubacyjne w ramach polskich firm i  międzynarodowych korporacji, które za siedzibę wybrały sobie Polskę, w tym Startup Collider z PwC lub mAccelerator.

Kontakty przede wszystkim

Konferencja Wolves Summit gromadzi przedstawicieli wielu środowisk, w tym korporacje, inwestorów i obiecujące startupy z całego świata. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia są spotkania 1:1. Uczestnicy mogą umówić się na 15-minutową rozmowę z interesującymi ich osobami jeszcze zanim rozpocznie się wydarzenie. Pozwala to zapełnić swój kalendarz i dopasować rozmówców według określonych kryteriów.

Do tej pory podczas wszystkich edycji umówiono 14 303 spotkań 1:1, a komentarze uczestników jednoznacznie wskazują na istotę tego rodzaju aktywności. Znane są nam przypadki startupów, które poznały swoich przyszłych inwestorów właśnie na Wolves Summit, co cieszy tym bardziej, że kładziemy ogromny nacisk na dopasowanie uczestników – mówi Piotr Piasek.

Autenti, polska platforma ułatwiająca podpisywanie dokumentów przez internet, nawiązała współpracę z dwoma funduszami: Innovation Nest i Black Pearls VC. Podczas 4. edycji Wolves Summit, zespół Autenti zdobył główną nagrodę w konkursie dla firm technologicznych. ING Bank Śląski z kolei zainwestował w czeski startup Twisto Payments, zwycięzcę 3. edycji wydarzenia.

Siódma konferencja Wolves Summit odbędzie się w Warszawie 9-11 kwietnia 2018 r. Przewiduje się udział nawet 2500 uczestników z ponad 60 krajów. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej www.wolvessummit.com.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa