Pozostało dni do spotkania

Wolves Summit 2019 już w marcu międzynarodowy networking dla startupów

Już 19-20 marca po raz 9. powraca Wolves Summit. Tysiące uczestników – startupy technologiczne, korporacje oraz inwestorów spotka się w Warszawie, żeby nawiązać cenne relacje biznesowe, wspierać innowacje i rozmawiać o najważniejszych trendach technologicznych.

– Przyciągamy do Polski kapitał, pomagamy startupom rosnąć, wspieramy przedsiębiorczość. Przez zagranicznych inwestorów Wolves Summit uznawany jest za najważniejszą konferencję do łączenia startupów z inwestorami i korporacjami. Cieszymy się, że świadomość korzyści z budowania mostów i współpracy oraz skutecznego łączenia ze sobą biznesów stale rośnie – mówi Piotr Piasek, współtwórca Wolves Summit. – Zainteresowanie naszą konferencją, które napływa z całego świata pokazuje, że jest ogromne zapotrzebowanie na innowacje. Liczba uczestników rośnie w błyskawicznym tempie, w marcu spodziewamy się 2500 przedstawicieli firm z całego świata – dodaje.

W Pałacu Kultury i Nauki spotka się 450 startupów, 100 scaleupów, 300 inwestorów i 450 przedstawicieli korporacji z niemal 70 państw z całego świata. Podczas konferencji i przed jej rozpoczęciem zaplanowanych będzie ponad 4500 spotkań 1:1, które przez lata zyskały światową sławę i dla wielu uczestników są głównym powodem, dla którego wracają na wydarzenie z każdą kolejną edycją. Poprzednie edycje pokazują potrzebę spotkań na międzynarodowym szczeblu i rozmów o innowacjach w technologii. Miasto Stołeczne Warszawa, które już kolejny raz współorganizuje Wolves Summit, rośnie w siłę na tle innych europejskich “hubów” technologicznych.

– Warszawa jako miasto startupów, inwestorów i przedsiębiorców chętnie   wspiera konferencję Wolves Summit – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. – To największe w tej części Europy międzynarodowe spotkanie innowacyjnej przedsiębiorczości. To także świetna okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji, znalezienia partnerów w biznesie i budowania klimatu dla generowania innowacji – podkreśla.

Kluczowi gracze dzielą się wiedzą

Trudno byłoby przeoczyć dynamiczny rozwój ekosystemu startupowego w Europie. To właśnie młode firmy w niej powstałe stanowią największą grupę uczestników Wolves Summit. Przyciąga je przede wszystkim możliwość znalezienia inwestora, partnera biznesowego i klientów.

– Wolves Summit to nie tylko prelekcje i przemówienia, ale także nieoceniona możliwość networkingu. Do Warszawy zjeżdżają się czołowi gracze innowacji i  technologii z całego świata. Inspiracja, know-how, kontakty i case studies, jakie wynosimy z Wolves Summit są bezcenne – komentuje Adrian Milnikel, CEO IncredBots – To także doskonała możliwość przetestowania produktu. Dzięki tej konferencji dowiedzieliśmy się, że nasze chatboty są rozwiązaniem wzbudzającym zainteresowanie zarówno korporacji, jak i przedsiębiorców.

Technologie zmieniające świat

Konferencja Wolves Summit gromadzi przedstawicieli wielu środowisk, w tym korporacje, inwestorów i 450 wyselekcjonowanych startupów, które zostaną zaproszone za darmo. 50 spośród nich zostanie zaproszonych do konkursu The Great Pitch, w którym partner Wolves Summit, Angels Den Funding, nagrodzi wybrany startup, organizując rundę finansowania za darmo, dając tym samym szansę pojawienia się przed szeroką siecią inwestorów bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Coraz więcej instytucji, organizacji i firm zauważa i rozumie, że wspieranie innowacyjnych rozwiązań zmienia nie tylko przyszłość biznesu, ale również całego świata. Najbardziej innowacyjne startupy, to takie, które zmieniają naszą rzeczywistość. Dlatego też tematyka 9. edycji Wolves Summit dotyczy technologii AI zmieniających świat, transformacji ekonomii, zmian klimatu i Smart Cities. Na scenie wystąpią m.in. Lech Kaniuk, CEO iTaxi, Martyna Sztaba – zwycięzca polskiej edycji ChivasVenture i Susan Kim-Chomicka reprezentująca Handerek Technologies – kanadyjska przedsiębiorczyni i anioł biznesu.

Dziewiąta edycja Wolves Summit odbędzie się w Warszawie 19-20 marca 2019 r. Na wydarzeniu pojawi się 2500 uczestników z niemal 70 krajów. Patronatem Honorowym konferencję objęli Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Dodatkowe informacje na temat konferencji oraz możliwości uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej www.wolvessummit.com.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa