Pozostało dni do spotkania

Netcamp partnerem StartupJam Baltics

W najbliższy weekend 28 – 30 maja 2010 r. odbędzie się w Wilnie StartupJam Baltics (www.startupjam.eu), międzynarodowe spotkanie dla starupów i fanów nowych technologii. Netcamp jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

BarCamp to nieformalna konferencja gdzie ludzie z Finlandii, Estonii, Łotwy, Polski, Białorusi i Ukrainy będą dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Formuła barcampów wywodzi się z Doliny Krzemowej i skupia się na projektach internetowych, startupach i nowych technologiach. Główną wartością takich spotkań jest otwartość i szeroki zakres poruszanych tematów. Tematy technologiczne będą prezentowane w ramach TechCamp.

W ramach tej sesji 10 wybranych zespołów będzie miało szansę zaprezentować się przed panelem ekspertów, którzy doradzą młodym przedsiębiorcom a najlepszy z nich otrzyma nagrodę Startup Roku. Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie prześlij informacja o swoim projekcie na info@startups.lt.

Chcemy zebrać ciekawe startupy z krajów bałtyckich i zaangażować w różne rodzaje wydarzeń tworząc Startup Jam – mówi organizator Jaroslav Šatkevič z Ututi.lt.

Podczas StartupJam odbędzie sie sesja networkingowa. Każdy uczestnik będzie miał tylko 1 minutę na scenie aby powiedzieć co robi i czego szuka (nowych członków zespołu, partnerów biznesowych itp.). Wybrane startupy otrzymają wsparcie mentorów którzy pomogą im dopracować pomysł lub pokażą jak  wejść na nowe rynki.

StartupJam Baltics to wydarzenie które kreuje innowacje, współpracę i rozwój nowych technologii. Mam nadzieję że entuzjaści internetu zebrani w Wilnie stworzą ciekawe pomysły i nowe projekty, które osiągną międzynarodowy sukces. Przykłady GetJar i Skype pokazują że kraje bałtyckie maja potencjał aby stworzyć globalne produkty technologiczne – mówi Ilja Laurs, CEO GetJar.

Zachęcamy do zapisania się na wydarzenia na startupjam.eu i powiadomienia znajomych. StartupJam Baltics rozpoczyna się w piątek o 18:00 w Contemporary Art Centre w Wilnie. Jest tylko jedna reguła – nie ma obserwatorów – tylko uczestnicy. Warto zabrać swojego laptopa, prezentacje, dema. Bądźcie gotowi aby zaprezentować  swoje tematy i aktywnie uczestniczyć w dyskusjach.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa