Pozostało dni do spotkania

Global Startup Challenge w Szczecinie

Global Startup Challenge to pierwsza polska inicjatywa dla autorów projektów internetowych – startupów, którzy chcą odnieść sukces w skali globalnej. Poprzez merytoryczne, technologiczne i finansowe wsparcie najlepszych z nich z całej Europy, przedsięwzięcie to pomoże im w zaistnieniu na globalnym rynku. Najciekawsze projekty internetowe mają szansę na wsparcie Funduszu Kapitału Zalążkowego „Pomeranus Seed”, który zainwestuje w nowe spółki do 200 tysięcy euro. Mogą one także liczyć na zainteresowanie wśród Aniołów Biznesu, jak i na globalną kampanię reklamową na łamach serwisów internetowych firmy Red Sky, twórców wyszukiwarki Filestube.com.

Zanim jednak do tego dojdzie, w połowie czerwca zostanie wybranych 10 zespołów, które będą zaproszone do Szczecina. Nastepnie 1 lipca rozpoczną one pracę nad swoimi projektami w inkubatorze IT na terenie Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego. W ramach cotygodniowych warsztatów, uczestnicy otrzymają kompleksowe wsparcie ze strony ekspertów z branży internetowej, e-marketingu oraz rynku kapitałowego. Na autorów wybranych startupów czeka nie tylko ciężka praca, ale również dobra zabawa w Szczecinie. Zespoły, składające się maksymalnie z trzech osób, mogą rejestrować się do 16 czerwca na stronie globstar2010.com. Oceniany będzie nie tylko pomysł i model biznesowy, ale również skład zespołu realizującego projekt oraz, co będzie równie istotne, jego determinacja.

Projekt Global Startup Challenge powstał jako następca zeszłorocznego przedsięwzięcia Startup Challenge organizowanego przez  Netcamp i Sieć Aniołów Biznesu „Amber”. Konkurs był skierowany do właścicieli innowacyjnych projektów internetowych w Polsce. W tym roku zdecydowano się na  stworzenie przedsięwzięcia na skalę światową. Z inicjatywy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Red Sky oraz we współpracy ze Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Fundacją Netcamp oraz Xevin Lab powstał projekt Global Startup Challenge.

Rezultatem dwumiesięcznej pracy będą funkcjonalne projekty internetowe. Pod koniec sierpnia wybrani zostaną laureaci, którzy otrzymają wsparcie kapitałowe oraz kampanię marketingową skierowaną na rynek globalny. Najlepsze startupy zaprezentują się także we wrześniu podczas specjalnego spotkania branży internetowej Netcamp. Ponadto laureaci Global Startup Challenge wezmą udział w Forum Inwestycyjnym AMBER.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa