Pozostało dni do spotkania

Netcamp finalistą konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

Szczeciński projekt spotkań przedsiębiorców branży IT Netcamp został finalistą konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości 2011 w kategorii rozwój środowiska biznesowego. Ministerstwo Gospodarki ogłosiło dziś kto będzie reprezentował Polskę w finale konkursu.

Celem konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” organizowanego przez Komisję Europejską jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw i projektów promujących przedsiębiorczość, prezentacja i popularyzacja dobrych praktyk w tej sferze, zwiększenie świadomości społecznej o znaczeniu przedsiębiorczości, a także inspiracja lokalnych władz i organizacji przedsiębiorców.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, cieszymy się że doceniono 3 lata działalności Netcampa – wspierania rozwoju przedsiębiorczości technologicznej i integracji środowiska IT w regionie – mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej “Netcamp”.

Projekt spotkań przedsiębiorców branży IT Netcamp został nagrodzony za działania sprzyjające rozwojowi startupów oraz wspomagające promocję potencjału innowacyjnego technologii ICT oraz e-biznesu. W dniu 17 lutego Ministerstwo Gospodarki ogłosiło finalistów konkursu, którzy będą reprezentować Polskę w europejskim finale w maju 2011 r.

Zwycięskie projekty w konkursie „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” zostały wybrane na podstawie ich oryginalności i wykonalności, wpływu na lokalną gospodarkę, poprawy relacji pomiędzy lokalnymi partnerami, uniwersalności i możliwości zastosowania danego rozwiązania w innych regionach Europy.

W ciągu ostatnich czterech lat, w 28 krajach uczestniczących w Konkursie, zgłoszono łącznie ponad 1400 wniosków konkursowych, w tym 106 w Polsce. Finał  konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości odbędzie się w maju 2011 r. w Budapeszcie.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie
  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa