Pozostało dni do spotkania

Startup Weekend w Warszawie – Wygraj zniżkę i stwórz startup w 54h

Jest bardzo wiele okazji na pozyskanie środków na rozwój internetowych startupów. Organizowane są liczne spotkania z inwestorami i barcampy, które pozwalają zaprezentować swój projekt. Jednak każdy startup zaczyna od pomysłu, który często ciężko samemu zweryfikować lub po prostu go nam brakuje. Pomoże w tym Startup Weekend, który odbędzie się 13-15 maja w Warszawie.

Startup Weekend to międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Celem tego 54-godzinnego spotkania jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów – programisty, grafika czy marketingowca a przede wszystkim zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie. Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy organizują pracę w zespole i rozwijają swoje pomysły pod okiem mentorów. Zgodnie z ideą imprezy, organizatorzy przewidują około 100 uczestników. Wśród nich powinni się znaleźć programiści, specjaliści od marketingu, użyteczności, komunikacji i graficy.

Fundacja Netcamp we współpracy z organizatorami Startup Weekend przygotowała konkurs dla przedsiębiorczych osób z branży internetowej. Jeżeli masz pomysł na ciekawy startup i chciałbyś go sprawdzić, szukasz osób do swojego projektu aby go rozwinąć i pokazać inwestorom, to nasz konkurs jest właśnie dla ciebie!

Wyślij na adres startupweekend@netcamp.net.pl krótki opis/prezentację swojego projektu (do 10 slajdów/200 słów) i przekonaj nas że to własnie Ty powinieneś otrzymać 20% zniżkę na udział w Startup Weekend. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja, zwycięzców ogłosimy następnego dnia. Najlepszym startupom damy też szansę zaprezentowania się podczas kolejnych spotkań branży internetowej Netcamp.


Pierwszego dnia imprezy odbędą się wykłady zaproszonych gości oraz prezentacje projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na zaprezentowanie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Po zakończeniu prezentacji nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby. Jeżeli pomysłodawcą jest np. specjalista od marketingu, wskazane jest, aby pozyskał programistę oraz grafika. Aby ułatwić integrację i tworzenie zespołów po zakończeniu oficjalnej części organizatorzy przewidują mała imprezę.

Od sobotniego poranka zespoły przystępują do działania. Mają cały dzień aby przygotować plan rozwoju projektu i zacząć wdrażać go w życie. Przez cały czas mogą konsultować się z obecnymi na sali mentorami. Taką samą możliwość maja też w niedzielę do godziny 15, kiedy nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy. Każdy zespół ma szansę zaprezentować swój pomysł i powalczyć o miano najlepszego projektu pierwszego Warsaw Startup Weekend.

Organizatorem i pomysłodawcą przeniesienia imprezy na Polski grunt jest UBIK Business Consulting, a głównym patronem medialnym Antyweb.pl. Wśród sponsorów warszawskiej edycji będzie między innymi Microsoft oraz HackFwd. Udział w Startup Weekend jest płatny – 49 euro bilet normalny i 29 euro studencki. W ramach opłaty uczestnicy otrzymują miejsce do pracy na 54h z dostępem do internetu, merytoryczną opiekę mentorów, wyżywienie i napoje. Planowane jest też mini-szkolenie „Jak przygotować dobrą prezentację”. Więcej informacji na strona imprezy  http://warsaw.startupweekend.org

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa