Pozostało dni do spotkania

W Szczecinie wystartował Festiwal Przedsiębiorczości BOSS

Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność (bo pod taką nazwą kryje się BOSS) to wydarzenie rozpoznawalne, wzbudzające zainteresowanie i chęć uczestnictwa w czymś wyjątkowym. Misją Festiwalu jest stymulowanie przedsiębiorczości wśród studentów, jest on często nazywany „Juwenaliami Przedsiębiorczości”. Cechuje się bardzo wysoką jakością szkoleń oraz pełnym profesjonalizmem. To atrakcyjne wydarzenie dla mediów, cieszące się uznaniem instytucji biznesowych i liderów przedsiębiorczości.

„Ponad 15 bezpłatnych szkoleń, warsztatów, konferencji oraz imprez towarzyszących będzie czekać na szczecińskich studentów od 8  do 15 kwietnia w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS” – mówi Sebastian Tomczak z  Zachodniopomorskiego Studenckiego Forum Business Centre Club .

Już 8 kwietnia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług (ul. Cukrowa) w godz 12-13:30 odbędzie się inauguracyjna debata „Współpraca młodych i przedsiębiorczych ludzi z firmami, uczelniami i otoczeniem biznesu w regionie zachodniopomorskim. Perspektywy na przyszłość, sugestie i wnioski.” Przedstawiciele świata nauki i biznesu będą dyskutować jakie oczekiwania mają przedsiębiorcy wobec potencjału młodego pokolenia oraz o mocnych stronach bycia studentem i eliminacji stereotypów”

Fundacja Netcamp została po raz kolejny partnerem Festiwalu i 13 kwietnia o 14:30 na Wydziale Informatyki ZUT poprowadzi dla studentów szkolenie Firma w chmurach czyli Cloud Computing według Google.

Podczas tygodnia Festiwalu, organizatorzy przygotowali dla studentów szereg szkoleń z zakresu: autoprezentacji, kreowania wizerunku, zarządzania projektem, zarządzania czasem, informatyki, ekonometrii, innowacji w biznesie oraz profesjonalnie przygotowanych warsztatów, które pozwolą rozwinąć predyspozycje managerskie i interpersonalne. Dodatkowo studenci otrzymają niezbędne informacje na temat zakładania własnych działalności gospodarczych. Poznają zasady pisania dobrych biznes planów, dowiedzą się gdzie poszukiwać środki na rozwój własnych biznesów, jak pozyskiwać klientów oraz jak utrwalić w oczach kontrahentów pozytywny wizerunek firmy. Po każdym ze szkoleń uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Na wybrane szkolenia można zapisać się za pośrednictwem strony internetowej http://zapisy.festiwalboss.pl , na której już znajduje się pełen harmonogram szkoleń.

BOSS 2011 to nie tylko WIEDZA, która daje nam solidne podstawy do funkcjonowania w otaczającym nas świecie oraz UMIEJĘTNOŚCI, które są narzędziami w drodze do sukcesu. To przede wszystkim PASJA, dzięki której osiągamy sukces i która pozwala nam „nie zwariować” w drodze do niego. Te trzy  elementy będą tematem przewodnim Festiwalu BOSS, a jego celem będzie pokazanie, że dopiero ich odpowiednie połączenie może doprowadzić każdego z nas do SUKCESU. Razem z wami chcemy przekazać tę wizję jak największej liczbie młodych ludzi.

Wydarzenie nad którym Honorowy Patronat objęło Miasto Szczecin zostanie zorganizowane na Uniwersytecie Szczecińskim, Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Zachodniopomorskim Uniwersytecie Szczecińskim. Tegoroczna edycja Festiwalu zostanie przeprowadzona przy współpracy z największymi organizacjami działających w Polsce. Studenci będą uczestniczyć tematycznych szkoleniach przeprowadzonych przez profesjonalistów z: Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości , Toast Masters, Fundacji Netcamp, Grupy trenerów rozwoju osobistego, Szczecińskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz wielu innych.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, szkolenia, wydarzenia-it i otagowano jako , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa