Pozostało dni do spotkania

ScatchApp zwycięzcą Startup Weekend w Szczecinie

Niedawno zakończył się pierwszy polsko-niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Podczas 54h  warsztatów  powstało 10  nowych  projektów  internetowych i  mobilnych.  Potrójnym zwycięzcą imprezy  jest startup ScatchApp, który wygrał w głosowaniu  jury, mentorów oraz publiczności. Jury wyróżniło też szczeciński projekt Sportfolio.

Startup Weekend  to 3-dniowe warsztaty dla osób  zainteresowanych stworzeniem  e-biznesu w oparciu  o  innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Celem Startup Weekend  jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów – programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie.

ScatchApp pozwala w prosty sposób przekształcić szkice interfejsu/mockupy do postaci cyfrowej –  wystarczy zrobić zdjęcie telefonem aby móc później dowolnie edytować szkic/mockup za pomocą komputera. Prototyp aplikacji został stworzony w kilkanaście godzin podczas Startup Weekendu w Szczecinie, a teraz pracujemy nad wersją beta – mówi Michał Łyczek pomysłodawca zwycięskiego projektu

Startupy oceniało jury złożone z Rafała Hana z HanBright, Pauli Marttili z Seedcampa, Sebastiana Kwietnia z Epic Ventures, Arka Hajduka ze Speedup Venture Capital Group, Michała Olszewskiego z LMS Invest oraz tajemniczego inwestora z Doliny Krzemowej. Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymały też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Sukces  Startup Weekendu  w  Szczecinie  pokazał że  po obu stronach granicy nie brakuje kreatywnych ludzi, którzy chcą robić startupy zamiast trzymać pomysły w szufladach. Udało nam się zebrać w jednym miejscu    programistów, grafików i marketingowców  tworzących  innowacyjne projekty,  co  zainteresowało  nawet inwestorów z Doliny  Krzemowej.  Będziemy  dalej  pomagać startupom przez stworzenie NetVC  – sieci mentorów  i międzynarodowych  inwestorów, którzy chcą wspierać  europejskie  projekty  internetowe  –  mówi  Maciej  Jankowski, Prezes  Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

W  imprezie wzięło udział ponad  60  uczestników,  głównie  z Polski i Niemiec  –  programistów, specjalistów od biznesu/marketingu i grafików. Organizatorami Startup Weekendu w Szczecinie byli Fundacja Netcamp i Startup Foundation a sponsorami Microsoft BizSpark, Allegro, Lemon Demon,  Miasto Szczecin, Consileon oraz Startup Bootcamp.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy pracowali w zespołach żeby rozwinąć swój pomysł  przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia  każdy  z uczestników miał  90 sekund na przedstawienie  pomysłu  i  przekonanie  do  niego  innych.  Potem nastąpiło tworzenie zespołów aby zebrać co najmniej 2 osoby wymagane do pracy nad startupem.

W sobotę zespoły  ruszyły do pracy, przygotowując plan projektu i zaczęły go  realizować. Startupy mogły też liczyć na pomoc ponad 20 doświadczonych mentorów. W niedzielę po południu nastąpiło rozliczenie z wykonanej pracy  oraz  prezentacje startupów przed jury, które wybrało  najlepsze projekty Startup Weekendu.

Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa