Pozostało dni do spotkania

Inżynier przyszłości – poznaj sztukę autoprezentacji

Już 25 czerwca 2012 r. w ramach programu „Inżynier przyszłości – droga do sukcesu” odbędą sie warsztaty dla studentów uczelni technicznych na Wydziale Elektrycznym ZUT. Inicjatywa jest odpowiedzią na narastający problem braku kompetencji miękkich wśród absolwentów wyższych uczelni technicznych i ma ułatwić zdobycie atrakcyjnej pracy. Pomysłodawcą jest Marcin Prys – Dyrektor Zarządzający Mindflow Multimedia. Spotkania będące częścią cyklu, odbywają się na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Fundacja Netcamp jest jednym z partnerów projektu.

Celem warsztatów jest uświadomienie istoty sukcesu zawodowego, wspieranie  przedsiębiorczości studentów oraz podniesienie ich kwalifikacji w zakresie kompetencji miękkich – ściśle związanych z autoprezentacją – jak komunikacja w grupie, zarządzanie czasem, asertywność, ocena swoich słabych i mocnych stron itp.

„Inżynier przyszłości – droga do sukcesu” to innowacyjny program szkoleniowy stworzony z myślą o studentach uczelni wyższych o profilu technicznym. Wprawdzie uczelnie kształcą w konkretnej dziedzinie dając obszerną wiedzę, ale ich program nauczania nie jest skupiony na bezpośrednim przygotowaniu studentów do pracy. Jest to już dość rozpowszechniony problem, o którym coraz więcej rozmawia się w środowiskach akademickich i biznesowych. Warsztaty prowadzone przez doświadczonych trenerów i stworzone w oparciu o innowacyjne metody niosą za sobą duży potencjał, gdyż wykorzystują dotychczasowe doświadczenie uczestników oraz pomagają rozsądnie planować przyszłość.

– Uczelnie proponują dziś bogaty program nauczania, skupiający się na dostarczaniu konkretnej wiedzy, a nie na kompetencjach miękkich, o czym przekonałem się na studiach, zakładając działalność gospodarczą. Występując już jako pracodawca i rozumiejąc z doświadczenia potrzeby studentów, zainicjowałem pomysł warsztatów realizowanych na uczelni. Wierzę, że dzięki takim zajęciom absolwenci podniosą swoje kompetencje – dodaje Marcin Prys.

Warsztaty są kontynuacją pierwszego spotkania, które odbyło się 30.03.2012 roku dla studentów Wydziału Informatyki. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony studentów, ale także władz uczelni – które przychylnie podchodzą do nowatorskich inicjatyw wspierających przedsiębiorczość – planowane są już kolejne edycje warsztatów.

Więcej informacji wraz z programem na stronie www.inzynier-przyszlosci.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności i otagowano jako Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa