Pozostało dni do spotkania

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2013 w Szczecinie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 18-24 listopada. W tym czasie w Szczecinie odbędzie się blisko 40 bezpłatnych szkoleń, warsztatów i indywidualnych spotkań z zakresu przedsiębiorczości organizowanych przez 20 instytucji i uczelni. Zakładanie i rozwijanie własnej firmy, wykorzystywane nowoczesnych technologii w zarządzaniu przedsiębiorstwem czy biznesowy savoir vivre – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą podczas tego wydarzenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku Polska również dołączyła do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – ponadnarodowej inicjatywy, której celem jest promowanie i wspieranie przedsiębiorczości. W województwie zachodniopomorskim wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem: „Bez wąsa! – Zmieniamy wizerunek przedsiębiorców”.

W ramach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości chcemy pokazać młodym ludziom z regionu, że biznes nie jest zarezerwowany tylko dla starszych panów z wąsem, a sukcesy odnoszą również młode osoby z głowami pełnymi pomysłów” – mówi Kamila Romanowicz z Technoparku Pomerania, regionalnego koordynatora ŚTP.

W dniach 18-24 listopada osoby zainteresowane przedsiębiorczością będą mogły wziąć udział w bezpłatnych biznesowych szkoleniach i warsztatach, grach symulacyjnych, konkursach oraz spotkaniach z przedsiębiorcami. Chętni będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących m.in. zakładania firmy, prawnych aspektów prowadzenia biznesu, zarządzania finansami czy pozyskiwania środków na prowadzenie działalności.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa, której celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży szkolnej i studentów. Przez jeden tydzień miliony młodych ludzi na całym świecie będą miały okazję uczestniczyć w szkoleniach i spotkaniach z przedsiębiorcami, którzy odnieśli biznesowy sukces. Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zachodniopomorskiem odbędzie się łącznie blisko 40 wydarzeń, których organizatorami są uczelnie i organizacje studenckie z regionu. Szczegółowy opis wszystkich wydarzeń na stronie www.bezwąsa.pl.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa