Pozostało dni do spotkania

6. urodziny Netcampa o drukarkach 3D, Bitcoinie oraz mobile internet of things

Już 28 listopada Fundacja Netcamp zaprasza na 6. urodziny inspirujących spotkań IT w Szczecinie. W tym roku opowiemy o technologiach przyszłości które zmieniają nasz świat.  Czy czeka nas rewolucja w mobile internet of things, na czym polega fenomen wirtualnej waluty Bitcoin oraz gdzie jest biznes w druku 3D – będziecie mogli się o tym przekonać osobiście na urodzinowym Netcampie!

Już od 6 lat inspirujemy rozwój lokalnej branży IT. Dlatego podczas urodzinowego spotkania prelegenci opowiedzą o technologiach przyszłości które zmienią świat IT. Urodziny Netcampa to wyjątkowe wydarzenie w którym udział weźmie prawie 200 osób z branży IT w regionie. Chcesz zostać partnerem urodzinowego Netcampa? Napisz na kontakt@netcamp.pl.

Rejestracja na Spotkanie Netcamp

 Agenda:

Bitcoin – znak nowych czasów czy element starego porządku – Tomasz Młoduchowski, Executive Director – Blattaria Ltd.

Gdy 3 stycznia 2009r. tajemniczy Satoshi Nakamoto zwrotem <<The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks>> otworzył łańcuch ksiąg rachunkowych Bitcoin, nikt nie spodziewał się iż w ciągu niespełna 3 lat, temat trafi do biur kongressmanów, a kapitalizacja rynku Bitcoin przekroczy 8 mld. zł. W międzyczasie Bitcoin był tłem wielu zjawisk, od zainspirowania światowej, anonimowej sieci wzajemnego zaufania (Web of Trust), przez serwisy sprzedaży towarów bez ograniczeń formalno-prawnych do systemów ekspresowego przesyłu pieniądza i rewolucji demokratycznych. Prezentacja odpowie na pytanie <<Quo Vadis, Bitcoin>> – przedstawiając zarówno naturalnie konsensualny sposób podejmowania decyzji przez społeczność, jak i wiele dróg i spekulacji na temat następnych kilku lat.”

Druk 3D – where is the money? – Michał Frączek – Materialination

Prezentacja przedstawi charakterystkę rynku druku 3D – kto na nim dzisiaj najwięcej zyskuje? Czy są to producenci drukarek? Materiałów eksploatacyjnych? Wzorców? A może usługi? Jak będzie w przyszłości? Jakie są teraz największe wyzwania? Czy druk 3D ma ambicje stać się tak popularny jak zwykłe drukarki? Czy powstaną (a może już są) punkty „ksero 3D”? Gdy się już zdecydujemy – szybkie tips&tricks składania własnej drukarki 3D.

iBeacons czyli Internet of Things w praktyce – Marcin Klimek (Estimote) i Paweł Sołyga (Tooploox)

Internet of Things nie jest nową teorią, ale zdecydowanie jest rewolucyjna. Przedstawiona w 1999 roku przez Kevina Ashtona opisuje Świat, w którym wszystkie urządzenia codziennego użytku komunikują się ze sobą i pracują by nasze życie stało się łatwiejsze. Do tej pory koncepcja ta istniała jedynie w teorii. Jednak postępująca miniaturyzacja oraz pojawienie się na rynku rozwiązań takich jak iBeacon pozwoli by Internet of Things mógł w końcu stać się rzeczywistością i na zawsze zmienić nasze życie.

Internet of Things małymi krokami staje się rzeczywistością. Duży wpływ na rozwój tego fenomenu ma technologia iBeacon. W prezentacji przybliżymy koncepcję Internet of Things, omówimy zasadę funkcjonowania, możliwości i zastosowania technologii iBeacon. Zademonstrujemy też działanie iBeaconów w praktyce.

Urodzinowy Netcamp odbędzie się w  klubie Imperium (ul. Bohaterów Warszawy 34/35) aby wziąć w nim udział wymagana jest rejestracjaDla osób które nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniu organizatorzy planują transmisję online na kanale YouTube

Rejestracja na Spotkanie Netcamp

Po prezentacjach zapraszamy wszystkich uczestników na tort i branżowe dyskusje podczas afterparty. Mecenasem Netcampa jest Miasto Szczecin. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić swoich znajomych.

Ten wpis umieszczono w kategorii agenda, Aktualności Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa