Pozostało dni do spotkania

Code Week 2014 – tydzień programowania w STARTERze

code week logo

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Fundacja Netcamp zapraszają 10-19 października 2014 r. na Code Week – tydzień wspólnej nauki programowania. Gościem specjalnym będzie Marek Cieśla, twórca popularnego odtwarzacza AllPlayer oraz współtwórca startupu Sher.ly, który zebrał na Kickstarterze 150 tys. dolarów.

Code Week in STARTER to wydarzenie dla każdego kto chciałby nauczyć się kodowania. Program został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich – Open, jest skierowana do młodzieży i dorosłych i koncentruje się na przekazaniu specjalistycznej wiedzy z zakresu IT, a druga – Play, koncentruje się bardziej na zabawie i jest kierowana do młodszych uczestników oraz ich rodziców.

– STARTER już od dawna kibicuje takim projektom jak m.in. Mistrzowie Kodowania i zachęca do programowania także najmłodszych. Widzimy jak ważną rolę odgrywa w dzisiejszym świecie ta umiejętność i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, jakie stawia nam wymagający rynek. To naprawdę nie jest trudne, a wielce pożyteczne i inspirujące! – zapewnia Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Przeczytaj dlaczego warto uczyć dzieci programowania

Aby wziąć udział w warsztatach podczas CodeWeek in STARTER nie trzeba mieć doświadczenia w programowaniu. Należy jedynie zarejestrować się na stronie http://codeweek.inkubatorstarter.pl. Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak zwrotna kaucja w kwocie 50 zł.

– CodeWeek in STARTER to wyjątkowa okazja, aby popracować z przedstawicielami tak znanych firm jak: Netguru, Estimote, Movade, Volanto, CloudExpert czy VIWA Entertainment. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli nauczyć się kodowania w Ruby on Rails a także poznać możliwości PHP. Będziemy poznawać różnice pomiędzy Androidem, iOS oraz Windows Phone, a także programować hardware, dzięki tak niezwykłym urządzeniom jak i iBeacony, Raspberry Pi oraz Arduino. W praktyce przekonamy się także jak działają drukarki 3D – mówi Marcin Młyński z gdańskiego STARTERA.

Jeśli chcesz nabyć jedną z najbardziej pożądanych w ostatnich czasach umiejętności jaką jest programowanie, a także dowiedzieć się na czym polegają najbardziej innowacyjne i futurystyczne technologie, nie czekaj. Zapisy już trwają! Dołącz też do wydarzenia na Facebook

Code Week to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania, w którą może zaangażować się każdy, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności programistycznych. Code Week to tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. W 2013 roku w ramach Code Week odbyło się 300 różnych wydarzeń i 67 innych mniejszych inicjatyw, udział wzięło 26 państw z całej Europy i łącznie ponad 10 000 uczestników.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa