Pozostało dni do spotkania

ICT Summit i konkurs dla startupów z globalnym potencjałem

W dniach 3-4 grudnia w Warszawie odbędzie się konferencja ICT Summit. Ponad 800 gości i 50 prelegentów rozmawiać będzie o rozwoju ekosystemu startupowego w Europie Środkowo-Wschodniej, trendach technologicznych oraz innowacyjnych przedsięwzięciach biznesowych. Natomiast w ramach konkurs dla startupów ScaleMeGlobal (zgłoszenia tylko do 24 listopada!), finaliści zaprezentują swoje projekty  inwestorom z Doliny Krzemowej. Fundacja Netcamp jest partnerem wydarzenia :)

ICT Summit to organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konferencja, której celem jest zaprezentowanie inwestorom z całego świata potencjału rodzimej branży ICT, ze szczególnym akcentem na nowoczesne rozwiązania technologiczne z Polski. Sukcesy firm takich jak Zortrax, Audioteka czy Estimote pokazują, że to właśnie Polska stanowi dziś centrum innowacyjnego biznesu Europy Środkowo-Wschodniej. ICT Summit będzie okazją do zwrócenia świateł reflektorów na lokalny ekosystem startupowy i najciekawsze przedsięwzięcia, które  narodziły się na polskim rynku. Dlatego hasło konferencji to “World looks at Poland“.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs ScaleMeGlobal, podczas którego 10 najlepszych startupów z Polski będzie miało szansę zaprezentować swoje projekty przed międzynarodowym jury, składającym się ze znanych inwestorów i mentorów biznesowych. Konkurs składa się z dwóch etapów. By wziąć w nim udział, należy w kilku słowach opisać swój projekt oraz wypełnić do 24 listopada 2014 r. formularz zgłoszeniowy na stronie konferencji ICT Summit.

Spośród wszystkich zgłoszeń 10 najlepszych zostanie wybranych do finału, który obędzie się już 3 grudnia. W trakcie krótkiej prezentacji finaliści będą mieli szansę zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów na biznes przed międzynarodowym jury składającym się ze znanych inwestorów i mentorów biznesowych. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni sesją coachingową z Donem Dodgem lub Paulem Jozefiakiem.

Wymiana wiedzy i doświadczeń

Konferencja ICT Summit odbywająca się w dniach 3-4 grudnia 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie, to wyjątkowe spotkanie przedstawicieli różnych części ekosystemu startupowego oraz okazja, by spotkać inwestorów z Europy, USA i Izraela, aniołów biznesu  i przedstawicieli funduszy Venture Capital. Udział w konferencji wezmą też największe koncerny technologiczne, wysokiego szczebla przedstawiciele administracji publicznej oraz polskie i zagraniczne media. ICT Summit ma na celu zaprezentować w międzynarodowym środowisku potencjał polskiej branży ICT.

Edukacja dla startupów i prestiżowi uczestnicy

PARP od początku swojej działalności stawia na edukację młodych przedsiębiorców. Dlatego podczas ICT Summit startupy z Europy Środkowo-Wschodniej będą mogły szkolić się w zakresie tworzenia i rozwoju projektów, form finansowania oraz współpracy z inwestorami. Swoje prelekcje edukacyjne poprowadzą eksperci z dziedziny nowych technologii i praktycy biznesu. Uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. J.D. Lasicy, twórcy Cruiseable, Amalii Agathou z The Next Web, Davida Bizera z Talent Fountain, współtwórcy The Digital Loop Ivana Hernandeza czy znanego blogera, twórcy firmy Fokus, Artura Kurasińskiego. W ostatnich dniach udział w konferencji potwierdzili też m.in.: Marvin Liao,  partner w Micro Venture Capital Fund 500 Startups, mentor i inwestror Witalij Golomb oraz  Bjoern Lasse Hermman, założyciel Compass.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości “Wspieramy e-Biznes – WEB.GOV.PL”. Konferencja odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem. Udział jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie http://ict.web.gov.pl/#about

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

  • Praca IT w Szczecinie


    Praca IT w Szczecinie


  • Kurs programowania w Szczecinie

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa