Pozostało dni do spotkania

Let’s StartUp i Dragons Den 2016

Już w kwietniu rozpoczyna się Let’s Start Up! – największy studencki festiwal startupowy w Polsce. Cztery wydarzenia, tysiące uczestników, kilkadziesiąt startupów i szanse na realizację swojego biznesu. Organizatorem festiwalu jest Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy SGH w Warszawie. Fundacja Netcamp objęła patronat nad wydarzeniem :)

Festiwal Let’s Start Up! rozpocznie się 22 kwietnia konferencją Tech Expo, zaś zakończy targami Startup Day (28 kwietnia). W ramach LSU! odbędą się również dwa wydarzenia licencjonowane – 3 Day Startup (23-25 kwietnia) oraz Dragons’ Den (27 kwietnia). Do 4 kwietnia trwają zgłoszenia pomysłów do Dragons’ Den, a na początku kwietnia rozpoczną się zapisy dla uczestników 3 Day Startup oraz przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w Open Hours z funduszami Venture Capital w ramach Tech Expo!

Celem inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego oraz biznesowego, a także pokazanie studentom świata startupów. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi, zwłaszcza absolwentów uczelni technologicznych i biznesowych, rozpoczyna każdego roku pracę w wielkich korporacjach. Istnieje jednak alternatywna ścieżka kariery. Niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych czy Izraelu i wciąż zyskująca na popularności w Polsce – stworzenie własnego biznesu.

Zrealizuj swój biznes marzeń

Dragons’ Den to popularny format wydarzeń, które zdobyły już miliony fanów na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi zainwestować w innowacyjne przedsięwzięcie. Dragons’ Den to jednak nie tylko okazja do sfinansowania swojego biznesu marzeń, ale też doskonała sposobność do promocji w środowisku startupowym oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych i rozgłosu.

Choć tylko kilka najlepszych pomysłów zostanie zaprezentowanych publicznie, to jednak dużo szersze grono przedsiębiorców weźmie udział w sesjach mentoringu. Podczas konsultacji z ponad 30 mentorami (przedstawicielami funduszy Venture Capital, ekspertami ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu) będą oni rozwijać swoje pomysły.

Pragniemy, aby Dragons’ Den stał się dla każdego uczestnika wspaniałą przygodą. Naszą ambicją jest, aby każdy kto weźmie udział w naszej inicjatywie, zrobił kolejny krok w kierunku sukcesu. Poprzez pozyskanie kapitału, poznanie potencjalnych partnerów lub po prostu zdobycie cennych porad dotyczących rozwoju biznesu – mówi Krzysztof Teofilski, koordynator projektu Dragons’ Den.

W tegorocznej edycji, która odbędzie się 27 kwietnia, wezmą udział tacy inwestorzy jak Zbigniew Jakubas (jeden z najbogatszych Polaków, twórca grupy kapitałowej Multico), Anna Hejka (Założycielka i Dyrektor Zarządzający w Heyka Capital Markets Group), Małgorzata Walczak (założycielka ENEA Innovation Fund) czy Sławomir Janiszewski (Partner Zarządzający w Equinox).

Chcielibyście dowiedzieć się, czy startupom uda się przekonać jednych z najbogatszych Polaków do zainwestowania w swoje pomysły? Być może sami rozwijacie swój biznes i chcecie zobaczyć, jak się zaprezentować, aby zostać dobrze odebranym przez inwestorów? Już teraz zapiszcie się na widownię do Dragons’ Den i przyjdźcie obejrzeć konfrontacje przedsiębiorców ze Smokami!

Startup w 72 godziny

Brzmi nierealnie? Jednak właśnie na tym polega inicjatywa 3 Day Startup! 3DS został zapoczątkowany w 2008 r. na University of Texas. Inicjatywa dotychczas cieszyła się popularnością głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. W tym roku projekt już po raz drugi zagości do Polski, jako część festiwalu Let’s Start Up!.

W dniach 23-25 kwietnia grupa 40 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny startup. Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii.

Fizycy i przedstawiciele innych nauk ścisłych mają laboratoria, gdzie mogą przeprowadzać różne eksperymenty. My, jako młodzi ekonomiści takiej możliwości nie mamy. Dlatego powstało 3 Day Startup, jako swoisty „eksperyment przedsiębiorczości” – mówi Wojciech Tymoszuk, koordynator 3DS Warsaw.

Osoby biorące udział we 3 Day Startup zostają sklasyfikowane według 3 kategorii: Art&Design, Business oraz Technology. W ramach inicjatywy uczestnicy nie są pozostawieni sami w sobie. Wspiera ich grono mentorów – doświadczonych przedsiębiorców, przedstawicieli funduszy Venture Capital, a także firm technologicznych. W ten sposób inspirujące pomysły i kreatywność młodych przedsiębiorców będzie wsparta wiedzą i doświadczeniem mentorów.

Najnowsze technologie na  Tech Expo

Tech Expo to unikalna konferencją, którą wyróżnia studencki charakter i startupowa formuła. Inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci. To wszystko sprawia, że Tech Expo jest wydarzeniem wyjątkowym. Z jednej strony pozwala zrozumieć studentom jak cenne jest doświadczenie wynikające z prowadzenia własnego biznesu, z drugiej zaś, gwarantuje przedsiębiorcom dopływ „świeżej krwi” i innowacyjnych pomysłów.

Tech Expo to nie tylko targi startupów, w czasie których zaprezentują się takie firmy jak m.in. Kreator 3D, Lavito, Shoplo, Telemedi, Sugester, Pickpack czy Husarion – to również unikalna konferencja. W czasie Startup Show będziecie mieli okazję do wysłuchania 20-minutowych przemówień gości takich jak Eliza Kruczkowska (CEO StartUp Poland), Duke Vu (CEO Mybaze i Risen), Karolina Piwiec (Brand24) i Krzemysław Kazanowski (CEO 3D Kreator). Ponadto młodzi przedsiębiorcy zyskają możliwość spotkania się z przedstawicielami funduszy Venture Capital podczas VC Open Hours. Całe wydarzenie zakończy nieformalne, 2-godzinne spotkanie networkingowe.

Już 22 kwietnia w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie w czasie tego niezwykłego spotkania będziecie mieli okazję nie tylko do zmierzenia się ze sterowaniem robotami, ale również do stworzenia czegoś, czego raczej sami w domu nie zrobicie – czyli wydrukowania swoich własnych projektów na drukarkach 3D! To jednak nie wszystko, co zapewniają organizatorzy – obecność dronów i startupów z branży hardware, software, games i B2B na wydarzeniu z pewnością przybliży Wam kierunek, w którym zmierzają nowoczesne technologie i pokaże najnowsze trendy.

Poznaj świat startupów!

Let’s Start Up! to jednak nie tylko szereg projektów o charakterze biznesowym. LSU! jest elementem szerszej idei popularyzacji wiedzy o startupach wśród studentów uczelni technicznych i biznesowych. Właśnie, dlatego powstaje Startupowy przewodnik. Wyjątkowa publikacja, która w przystępny sposób wyjaśnia wszystkim studentom, czym są właściwie startupy. Stanowi ona nie tylko swoiste wprowadzenie w świat starupów, ale też inspirację i pierwszy krok dla studentów do zainteresowania się alternatywną, startupową ścieżką kariery.

Ponadto już 28 kwietnia odbędą się targi pracy w startupach – Startup Day. Kiedykolwiek zastanawialiście się pomiędzy wyborem pracy w korporacji, a założeniem własnego startupu? Istnieje trzecia droga! W ramach inicjatywy, pragniemy pokazać, że młodzi ludzie mogą znaleźć zatrudnienie również w ciekawych startupach. To nie tylko okazja do pracy w młodym i kreatywnym zespole, ale też szansa na ciekawe zarobki i zdobycie dużego wpływu na firmę, już na początku kariery.

Co jednak gdy ktoś nie zna jeszcze startupowego środowiska, a duża liczba wydarzeń go przytłacza? Organizatorzy festiwalu przygotowali Startupowy Przewodnik. To publikacja, która stanowi dobre wprowadzenie w świat startupów.

Więcej informacji o Let’s Start Up można znaleźć na stronie www.letsstartup.pl oraz na profilu festiwalu na Facebooku https://www.facebook.com/letsstartupsgh/.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności, wydarzenia-it i otagowano jako , , , , Dodaj komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

  • Programiści dla Szczecina

  • Praca IT w Szczecinie

  • Główny Partner

  • Zobacz inspirujące wystąpienia z Netcampa